Paweł Domagała. Premiera teledysku „Ja tak umiem”

Piosenka promuje nową płytę „Wracaj”, trzecią w dorobku Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego. Premiera albumu 20. listopada 2020 roku. „Zastanawialiśmy się z Łukaszem Borowieckim, czy należy robić dziś premierę teledysku. Uznaliśmy jednak, że miłość i śmiech na pewno nam się teraz przydadzą” – mówi muzyk.

Tekst „Ja tak umiem” napisał Paweł Domagała, a muzykę skomponował razem z Łukaszem Borowieckim, który jest również producentem muzycznym utworu. Paweł jest również reżyserem teledysku, a za zdjęcia odpowiada Maciej Lisiecki.

„To numer pełny radości, mówiący o tym, że dla miłości „nie ma, że się nie da.” Pomyślałem, że ten dziwny czas odosobnienia będzie sprawdzianem naszych miłości, że może w tym niespodziewanym zatrzymaniu nie będziemy przeć z całej siły po swoje, ale pójdziemy gdzieś razem. Może i tak umiemy?” – Paweł Domagała

W klipie udział wzieli przyjaciele z Kabaretu na Koniec Świata, opartego na aktorskich improwizacjach i absurdalnym humorze.W teledysku wystąpią zawsze piękni i zawsze młodzi: Paweł Koślik, Robert Majewski, Maciej Makowski, Wojciech Solarz i Sebastian Stankiewicz.


Telefon od przyjaciela, czyli Paweł Domagała o powstaniu „Ja tak umiem”

– Musimy pogadać – zadzwonił do mnie kumpel.
– Chętnie, ale mogę dopiero o 3. rano, po powrocie z trasy.
– OK – odpowiedział.
Zrozumiałem, że sytuacja jest poważna.
Przyjechałem do niego i wypiliśmy parę kaw (nigdy nie jest za późno na kawę). Kumpel jest sporo po czterdziestce i chodziło o to samo, co zwykle: kolejny związek mu się rozpadł, ma doła i czuje się samotny. Wtedy powiedział, że może on „nie umie kochać”. Pomyślałem, że to jest totalna bzdura, bo są rzeczy, które każdy po prostu umie… Nie wiadomo skąd i dlaczego. Jedną z tych rzeczy jest właśnie „kochanie”, bo przecież każdy z nas robił z i dla miłości rzeczy niemożliwe – wystawiał się na śmieszność i kompromitację, wzbijał na wyżyny odwagi. I tak z kumplem wspominaliśmy wszystkie te niemożliwe rzeczy. Następnego dnia powstało „Ja tak umiem”.

This slideshow requires JavaScript.


Nowa płyta to powrót-przełom. Walka o to, co w nas najpiękniejsze. Między innymi powrót do młodzieńczej bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez niepotrzebnych kompromisów ze światem. Także w sensie muzycznym. Będzie to realizacja naszych najśmielszych pomysłów, bez zastanawiania się, jak zabrzmią na tle polskiej sceny muzycznej. Będziemy ryzykować, a nie szukać sposobów na napisanie nowego hitu według sprawdzonej receptury. Powrót do gatunków, które obaj z Łukaszem lubimy, jak folk, a nawet country, które w Polsce nie miało dotąd szczęścia.

„Wracamy tu do wszystkiego, co jest warte powrotu. Do pierwszych dojrzałych uczuć, do młodzieńczej, bezczelnej odwagi, która idzie po swoje bez kompromisów ze światem. Do stanu, kiedy mamy poczucie, że świat stoi przed nami otworem i jeśli tylko się postaramy, spełnimy najważniejsze marzenia” – mówi Paweł.

Zamów album „WRACAJ” w przedsprzedaży

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/paweldomagala.oficjalna/

Instagram: https://www.instagram.com/paweldomagala/