Paweł Domagała z osobistym singlem „Najgrubszy Anioł Stróż”

„Najgrubszy Anioł Stróż”, jeden z najbardziej osobistych utworów na płycie „1984”, pojawił się właśnie w serwisie YouTube. Dla Pawła Domagały to piosenka wyjątkowa, poświęcona zmarłemu przed rokiem przyjacielowi Markowi Jaździkowskiemu. Dlatego muzyk postanowił podzielić się nią z internautami w Boże Narodzenie.


Fani na oficjalnej grupie Pawła Domagały uznali „Najgrubszego Anioła Stróża” za ulubiony utwór z albumu „1984”, a na koncertach zawsze towarzyszą mu niezwykłe emocje. Tym razem zamiast tradycyjnego teledysku twórcy przygotowali animację, czyli tak zwane lyric video. Jej autorem jest Paweł Łukomski z grupy Studio35, odpowiedzialny za klipy do „Weź nie pytaj” i „Wystarczę ja”. Paweł Domagała napisał słowa, zaś kompozycję stworzył razem z Łukaszem Borowieckim, producentem muzycznym płyty.To trzecia piosenka z krążka „1984”, która pojawiła się bezpłatnie w sieci. Pierwszy singiel, „Weź nie pytaj”, odsłuchano już ponad 70 milionów razy, a drugi,„Wystarczę ja”, po miesiącu zbliża się do 10 milionów wyświetleń.


Płyta „1984” ukazała się w listopadzie 2018 roku. To album zbudowany z autorefleksji i powrotów do dzieciństwa. Do pracy przy „1984” Paweł i Łukasz zaprosili muzyków, z którymi nagrywali „Opowiem Ci o mnie”: perkusistę jazzowego Roberta Rasza, gitarzystów Tomasza „Serka” Krawczyka i Krzysztofa Łochowicza. Na klawiszach zagrał Piotr Wrombel, na gitarze Paweł Domagała, na basie Łukasz Borowiecki. Autorem tekstów jest Paweł Domagała, a muzykę napisali wspólnie z Łukaszem Borowieckim. Po miesiącu od premiery wydawnictwo pokryło się platyną.


Po pierwszej odsłonie #1984tour w listopadzie i grudniu 2018 roku zespół od stycznia do marca odwiedzi jeszcze trzydzieści miast.


zajrzyj po więcej:

Paweł Domagała na Facebooku
Paweł Domagała na Instagramie
strona oficjalna Pawła Domagały


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.