Perkusista Kultu w teledysku do singla „Bałtyk” Terrific Sunday

Zespół Terrific Sunday prezentują teledysk do singla „Bałtyk”! W rolę nocnego stróża wcielił się tu perkusista Kultu, Tomasz Goehs.


„Bałtyk” to historia stróża nocnego skrupulatnie dążącego do spełnienia marzenia o grze na perkusji. Taka interpretacja odkrywa drugie dno tekstu i pozostawia widza z prostą myślą, że dla chcącego nic trudnego. Zaskakuje odtwórca głównej roli – Tomasz Goehs (Kult, KNŻ), który dzielił z Terrific Sunday salkę prób. To fenomenalny perkusista, z niezaspokojonym pragnieniem o byciu aktorem. Dzięki teledyskowi mógł sprawdzić się w takiej roli… jego gra aktorska na planie była naprawdę czymś pięknym – wspominają członkowie bandu.„Bałtyk” jest pierwszym singlem w dorobku Terrific Sunday napisanym w języku polskim. Zawiera on opis miłosnej relacji, okraszony smacznymi i nieoczywistymi porównaniami stworzonymi przez wokalistę zespołu, Piotra Kołodyńskiego. Słowa te doskonale korespondują z ostrymi, melodyjnymi ścieżkami gitary i mocno zarysowaną linią perkusji.


Terrific Sunday, powstały w 2013 kwartet z Poznania, tworzą Piotr Kołodyński, Maks Mikulski, Stefan Czerwiński Artur Chołoniewski. Formacja ma na swoim koncie występy na wielu ważnych festiwalach, w tym Open’er Festival i Jarocin Festiwal. W roku 2016 otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii Debiut Roku. Grupa grała u boku takich artystów, jak Artur Rojek, Hey czy Muchy. Najnowszy długogrający krążek Terrific Sunday to „Strangers Lovers” wydany jesienią 2015. 7 października muzycy wyruszyli we wspólną trasę koncertową z legendarnym happysad.


Sprawdźcie, gdzie w najbliższym czasie wystąpi grupa Terrific Sunday:

 1. Warszawa – 19 października – Stodoła
 2. Lublin – 20 października – Graffiti
 3. Szczecin – 28 października – Słowianin
 4. Toruń – 4 listopada – odNowa
 5. Poznań – 8 listopada – CK zamek
 6. Wrocław – 10 listopada – A2
 7. Radzymin – 17 listopada – Hala Sportowa
 8. Łódź – 24 listopada – Wytwórnia
 9. Kraków – 25 listopada – Kwadrat
 10. Katowice – 26 listopada – Mega Klub
 11. Rzeszów – 1 grudnia – Pod Palmą

Zajrzyj po więcej:

Terrific Sunday na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.