Pierwszy dance musical w Polsce

Produkcje taneczne od lat cieszą się na całym świecie ogromną popularnością. Również Polska ma swoje autorskie widowisko muzyczne bazujące na tańcu – Art Factory. Pierwszy polski dance musical, stworzony w ramach Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego (ASM), której produkcje wystawiane są m.in. w warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA, będzie miał premierę już 21 maja 2016 roku w Skarżysku Kamiennej, gdzie mieści się świętokrzyski oddział szkoły. Miasto objęło patronat nad wydarzeniem. Autorem muzyki i reżyserem jest Maciej Pawłowski, którego rock opera „Szambalia” w lipcu 2014 r. – jako pierwszy w historii musical polskich twórców – miała swoją premierę w Londynie. Scenariusz i teksty piosenek stworzyła Anna Nowak, natomiast choreografię – Iga Marszałek.

Art_Factory_plakat

Art Factory to opowieść o młodości, dojrzewaniu i emocjach, które się z nią wiążą. Wspaniałe widowisko tworzy ponad 30 niezwykle uzdolnionych, młodych artystów z ASM, której absolwentami są m.in. Olga Kalicka, aktorka znana m.in. z serialu Rodzinka.pl, Joanna Jarmołowicz, wystąpiła w hitowej Planecie Singli, Julia Wieniawa, Justyna Bojczuk czy Jeremi Sikorski, wokalista, autor przeboju Chodź.

Premiera pierwszego polskiego dance musicalu odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej. Jestem dumny, że właśnie nasze miasto ma swój udział w powstaniu pierwszego, oryginalnego polskiego dance musicalu. Mieszkańcy Skarżyska Kamiennej już w maju będą mogli wziąć udział w największym i najważniejszym wydarzeniu w historii miasta z dziedziny teatru i musicalu, podziwiając taniec i śpiew najbardziej utalentowanych tancerzy i wokalistów naszego regionu. – mówi Konrad Krönig, Prezydent Skarżyska Kamiennej.

O Art Factory wypowiada się Michał Piróg, juror You Can Dance, tancerz i choreograf:

Wszyscy wiemy jakimi sukcesami okazały się takie musicale jak chociażby Koty czy Akademia Pana Kleksa. Na kanwie ich popularności młodzi ludzie zapragnęli występować na scenie, tańczyć i śpiewać. Bardzo się cieszę, że w naszym kraju mogą to robić dzięki obecności Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. To, że Maciej stworzył pierwszy polski dance musical jest bardzo ważne, bo młodzi artyści mają w końcu własny format, który jest od początku do końca ich – i nie jest żadną kopią. Dzięki temu Polska nie zostaje w tyle za innymi krajami, a nasze młode talenty mają szansę na realizację marzeń i ambicji.

Maciej Pawłowski, kompozytor i reżyser Art Factory, kierownik muzyczny i dyrygent 9 premier w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie opowiada:

Pracując nad tym przedstawieniem dbamy o to, by publiczność otrzymała najwyższej jakości artystyczne widowisko i przeżyła niezwykłe emocje. Nasi aktorzy to najzdolniejsi ludzie młodego pokolenia, dla których występy na scenie to sama radość. Bardzo zależało mi na stworzeniu własnego dance musicalu, który opowiadałby o pułapkach, jakie czekają na młodych artystów wchodzących w świat konkursów, formatów i telewizyjnych show. Ma on zaoferować dobrą zabawę, ale i też być przestrogą… Zapraszam serdecznie do obejrzenia efektów naszej pracy.

Twórcy Art Factory:

Maciej Pawłowski – muzyka, reżyseria

Anna Nowak – scenariusz i teksty piosenek

Iga Marszałek – choreografia

Monika Wójtowicz – II reżyser, przygotowanie aktorskie i wokalne

Patrycja Zarychta – przygotowanie wokalne solistów

Filip Piestrzeniewicz – iluzja

Daty spektakli Art Factory – Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej:

20.05 – godz. 10.00 i 13.00

21.05 – godz. 19.00 – PREMIERA

16.06 – godz. 10.00 i 17.00

17.06 – godz. 10.00 i 17.00

22.06 – godz. 17.00

23.06 – godz. 9.00, 12.00 i 19.00

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/219983305037825/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *