Pierwszy koncert WYGRAMY MUZYKĄ już 5 lipca

Cykl koncertów w ramach projektu Wygramy muzyką otworzy koncert zespołu VooVoo. Muzycy wystąpią już 5. lipca. Organizator ogłosił tymczasem kolejnych artystów. 12. lipca na scenie zobaczymy Wojtek Mazolewski Quintet – jednego z najpopularniejszych polskich jazzmanów, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty. Z kolei tydzień później, 19. lipca, swoje 30. urodziny na scenie świętował będzie zespół Raz Dwa Trzy.

Znamy już trzech artystów, którzy wystąpią na scenie Wygramy muzyką. Obok zespołu VooVoo, w kolejnej odsłonie wystąpią Wojciech Mazolewski Quintet i Raz Dwa Trzy. To dopiero początek, który już dziś zapowiada festiwal online na bardzo wysokim poziomie. Wkrótce poznamy kolejnych muzyków, którzy zdecydowali się na udział w projekcie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, uczestnicy mają do dyspozycji streaming na kilka kamer, które śledzą grę poszczególnych muzyków. Widz może więc nie tylko przyglądać się warsztatowi artystów, ale i zmieniać kanały w trakcie koncertu tak, by podejrzeć grę kilku instrumentalistów. To unikalna formuła, jakiej jeszcze nie było.

Poza koncertem on-line melomani mają możliwość udziału w koncercie na żywo w klubie Progresja oraz obejrzeć koncert w salach kinowych sieci Helios, w których nagłośnienie naprawdę robi wrażenie.

To nie wszystko! Oprócz samego koncertu, na uczestników czekają wywiady z muzykami poprowadzone przez redaktora muzycznego Piotra Metza i konkursy.

This slideshow requires JavaScript.

 


Jako pierwszy, już 5. lipca, wystąpi zespół VooVoo, który łączy rożne style muzyczne, dużą dozę improwizacji i lidera w osobie Wojciecha Waglewskiego.

Kolejny na afiszu jest jeden z najpopularniejszych polskich jazzmanów, który wprowadził jazz na muzyczne listy przebojów. Ten gatunek cały czas się rozwija, tworząc brzmienia łączące się z kulturą hip-hopową, elektroniczną i klubową. Dzięki temu Wojtek Mazolewski trafia również do świadomości młodego słuchacza i tworzy nowy rodzaj muzyki. Oprócz Wojtek Mazolewski Quintet jest również liderem i założycielem grupy Pink Freud, której płyty wydawane są przez Universal Music Polska.

W grudniu 2019 roku zespół wydał swoją najnowszą płytę „When Angels Fall”, na której znalazły się interpretacje twórczości wybitnego Krzysztofa Komedy. Zbliżający się koncert będzie więc okazją, aby wysłuchać utworów z nowej płyty na żywo.


30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze, trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki. I tak zaczęła się historia jednego z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych zespołów polskiej sceny muzycznej – zespołu Raz Dwa Trzy. Koncertują nieprzerwanie od 1990 roku, w roku 2020 obchodzą 30-lecie swojego istnienia.
Prostotą i szczerością docierają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek
– swój i odbiorcy, trafiają w sedno i wychwytują to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania.
Na scenie WYGRAMY MUZYKĄ w warszawskiej Progresji wystąpią 19 lipca. Koncert, jak na wydarzenie z cyklu organizowanego przez Randan Music przystało, będzie transmitowany przez Internet w niezwykłej formie. Streaming na sześć kamer i możliwość podpatrywania gry muzyków spowoduje, że to będzie prawdziwa muzyczna uczta.

Informacje o projekcie i koncertach: www.wygramymuzyka.pl
Bilety: goingapp.pl/polecamy/wygramy-muzyka


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/wygramymuzyka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.