Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty Madoxa [zobacz]

madoxlrn

8 lipca 2016 roku o godzinie 17:00 na VEVO odbyła się premiera długo oczekiwanego teledysku Madoxa, który zapowiada jego najnowszą płytę.

27 dni przygotowań, 2 dni zdjęciowe, 30 osób pracujących przy realizacji teledysku i aż 9 miesięcy oczekiwań na teledysk do utwory ,,Les Roses Noires”. Fani w końcu się doczekali! Po kontrowersyjnym i pełnym hejtu teledysku do ,,Girls Form Warsaw Streets” (czytaj : tutaj! ) w końcu się udało!

Teledysk do ,,Les Roses Noires” opowiada o filozofii życia i śmierci oraz o tęsknocie za swoją drugą połówką i zgubionych wspomnieniach.  Jest on dość skomplikowany do przeanalizowania, ponieważ bogaty jest w różnorodną symbolikę. Pojawia się motyw czarnej róży, adekwatne nawiązanie do tytuły utwory (,,Les Roses Noires” – ,,Czarna Róża”).

Scenariusz klipu opowiada o przybyszu z przyszłości, szukającym kobiety, którą był w poprzednim wcieleniu. Oglądając teledysk można wywnioskować, iż poszukiwana kobieta jest martwa i efektem tego jest powieszenie przybysza z przyszłości.

Reżyserem najnowszego klipu Madoxa jest wybitny i ceniony Piotr Smoleński, a zrealizowany został w Miasteczku Westernowym – Twinpigs.Piosenka ,,Les Roses Noires” startowała do Konkursu Eurowizji, jednakże ostatecznie nie została wybrana do udziału w preselekcjach. Moim zdaniem – bardzo dobrze, ponieważ sam utwór nie jest stworzony na konkurs, w którym od niedawna nie liczy się głos widzów, ale przede wszystkim polityka.
Teledysk wykonany jest w sposób bardzo dopracowany, doszlifowany pod każdym małym względem, klimat panujący w klipie i pomysł na jego zrealizowanie to majstersztyk! Mieszanka westernu, Alicji w Krainie Czarów oraz Soku z Żuka. Stylistyka klipu, dobór ubrań, makijaż, fryzury oraz charakterystyka  – mistrzostwo!
Utwór sam w sobie nie urywa maj, nie sprawia, że staniki polecą, hitem roku nie będzie – pomyślałem po 2 przesłuchaniach. Teraz – nawet nie znając języka francuskiego – zmieniam zdanie. Majty mi lecą, stanik – gdybym nosił, rzucałbym jak szalony! Tak, znam Madoxa osobiście i wiem ile go kosztowało czekanie na wypuszczenie tego dzieła i bardzo gratuluję mu, reżyserowi, całej obsadzie i trzymam mocno kciuki za to, aby wszystkie rozgłośnie radiowe, a zwłaszcza osoby odpowiadające za to, co w nich słuchamy – umyły w końcu uszy i puściły coś, co zasługuje na rozgłos!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *