Piosenka „Color of Your Life” Michała Szpaka podbija europejskie listy przebojów!

Pierwszy raz w historii muzyki rozrywkowej piosenka w wykonaniu polskiego artysty osiągnęła taki sukces w międzynarodowych rankingach i Tunes. Michał Szpak ze swoją eurowizyjną piosenką dotarł do TOP 10 w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Belgii, Austrii, Holandii, Rosji i Norwegii. Piosenka “Color Of Your Life” zyskała również popularność wśród zagranicznych użytkowników Spotify. Utwór doszedł m.in. do 1 miejsca w Norwegii, 3 w Szwecji, 5 na Łotwie, 7 we Włoszech, 8 w Finlandii czy 13 w Hiszpanii. To jest pierwszy raz, kiedy polska kompozycja w tak krótkim czasie weszła na TOP jednocześnie w kilkudziesięciu krajach w Europie, a nawet poza naszym kontynentem np. w Peru i Chile.


Poniżej kraje ,w których w zeszłym tygodniu kawałek “Color Of Your Life” w rankingach iTunes sięgnął TOP10. 

Niemcy, UK, Rosja, Szwajcaria, Francja, Belgia, Austria, Holandia, Szwecja i Norwegia.


Utwór Color of Your Life” został wydany jeszcze w 2015 roku na albumie Michała Szpaka zatytułowanym „Być sobą”. Singel swoją premierę miał 11 marca 2016 roku nakładem Sony Music Polska. Kawałek skomponował Andy Palmer, a tekst napisał Kamil Varen.

Piosenki możecie posłuchać poniżej (po raz kolejny 🙂 )Michał Szpak stał się znany głównie dzięki udziałowi w 1 edycji programu „X Factor” (w TVN), w którym wystąpił wiosną 2011 r. . Wówczas brawurowo wykonał piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, a w programie uplasował się ostatecznie na 2 miejscu.                                                                                

W czerwcu tego samego roku wystąpił podczas 4. edycji Orange Warsaw Festival. Następnie od września do listopada brał udział w „Tańcu z Gwiazdami”, w którym tańczył w parze z Pauliną Biernat, zajął wtedy 5 miejsce na 14 par.                                                                                 

Pierwszy minialbum Michała Szpaka, zatytułowany „XI”, został wydany pod koniec 2011 roku. To właśnie z tej EPki pochodzi jego przebój zatytułowany „Po Niebo”.                                                                                             

W czerwcu 2015 roku z polskojęzyczną wersją utworu „Real Hero – Jesteś bohaterem”, wygrał konkurs „SuperPremiery” podczas 52. KFPP w Opolu. Natomiast w listopadzie wydał debiutancki album „Byle być sobą”.    W międzyczasie wokalista wziął udział w reality show Agent – Gwiazdy, odpadając w czwartym odcinku.                                                                                                                    

5 marca 2016 roku widzowie Telewizji Polskiej w głosowaniu smsowym zdecydowali, że Michał Szpak będzie reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji 2016 w Szwecji, gdzie ostatecznie zajął doskonałe 8 miejsce!

Łukasz Borys

- Mazur z krwi i kości - odkrywca nowych niebanalnych kawałków - maniak list przebojów - bloger – www.obliczamuzyki.blog.onet.pl - amator piłki nożnej i biegania - początkujący polityk - do bólu uparty i dociekliwy - niespotykanie artystyczna dusza... towarzystwa - bywa rozważny i... romantyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *