Piotr Schmidt Quartet z płytą winylową „Tribute to Tomasz Stańko”

Już za kilka dni, tj. 19 września br., ukaże wersja winylowa płyty kwartetu Piotra Schmidta, „Tribute to Tomasz Stańko”. Premiera utytułowanego i podziwianego przez krytyków, fanów jazzu i dziennikarzy muzycznych albumu odbędzie się w kultowym sklepie Płyty Gramofonowe na warszawskiej Pradze, a spotkanie z artystami w dniu premiery o godzinie 18  poprowadzi redaktor Jazz Forum, Marek Romański.


Doceniany krążek nagrany został w towarzystwie jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych, czyli Wojciecha Niedzieli, oraz kontrabasisty Macieja Garbowskiego i perkusisty Krzysztofa Gradziuka (z RGG). Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje od czterech lat, a we wrześniu 2017 roku nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta, „Dark Morning”. Jak mówi sam Piotr Schmidt, „Tribute To Tomasz Stańko” jest hołdem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście oraz podziękowaniem za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których dostarczała mu muzyka Stańki.


To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie. 
Wulf Muller (Okeh Records – Sony Music Germany)

Ta muzyka rozdziera serce, jest melancholijna, pełna smutku i … piękna.
Paweł Brodowski, redaktor naczelny Jazz Forum (European Jazz Network, February 2019)

O ile „Saxesful” było Piotra albumem przełomowym, o tyle ta płyta, nagrana w kwartecie, jest jego arcydziełem.
profesor Maciej Lewenstein (Sopot Molo Jazz Festival)

„Tribute to Tomasz Stańko”. To znakomita rzecz. Piotr Schmidt z Wojciechem Niedzielą osiągnęli jakiś wyższy poziom komunikacji.
Tomasz Gregorczyk (Polskie Radio Program 2)


Krążek dostępny będzie na stronie www.sjrecords.eu oraz w dobrych sklepach muzycznych. Jedynie za pośrednictwem wspomnianej strony nabędziemy album z autografami artystów.


zajrzyj po więcej:

Piotr Schmidt na Facebooku