Piwnica pod Baranami z koncertem „W prezencie”

Już 5 grudnia br. w Piwnicy pod Baranami odbędzie się koncert „W prezencie”. To ostatnie w tym roku wydarzenie organizowane w ramach inicjatywy Festiwalu Twórczej Integracji.  Start imprezy zaplanowano na godzinę 19.


Festiwal ma na celu promowanie młodych talentów, integracje środowisk twórczych  i budowanie poczucia wspólnotowości wśród osób zainteresowanych przestrzenią sceniczną. To bardzo oddolna i potrzeba inicjatywa, która cieszy się zainteresowaniem publiczności i daje szansę utalentowanym wokalistom i zespołom na promocję ich autorskiego materiału na jednej z najbardziej magicznych i wymagających scen w Polsce.  


Miałem ogromną przyjemność i zaszczyt przygotować już trzy koncerty. Były to „Uśmiechem – Słowem – Gestem”, „Mężczyźni – po prostu” i „Intymnie”. Wszystkie zróżnicowane stylistycznie i ciekawe. Do tej pory w ramach koncertów na scenie w Piwnicy wystąpiło blisko pięćdziesiąt osób. Wspaniałych instrumentalistów i wokalistów. W większości wykonywali oni autorską twórczość. Jestem głęboko przekonany, że część z nich będzie na szeroką skalę i przez długie lata cieszyć nas swą działalnością – opowiada Arkadiusz Obrzutinicjator Festiwalu i reżyser koncertów. 


Poprzednie koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem krakowskiej publiczności i szczelnie wypełniły salę kabaretową Piwnicy pod Baranami. Swój materiał zaprezentowali między innymi Marcin Knutelski, Edyta Górecka, Kuba Zaborski, Klaudia Borczyk i Kasia Rosołek.


Przed nami ostatni w tym roku koncert „W prezencie”. Odbędzie się 5 grudnia, więc może być świetną okazją, aby zaprosić bliską osobę w przeddzień mikołajek. Wystąpią Łukasz Batóg, Jacek Wolny, Krzysztof Płonka, Marcin Kołpak oraz Artur Kryvych, który właśnie wydał pierwszą autorską płytę. Będzie bardzo akustycznie, z naciskiem na treść utworów  i interpretację dodaje ObrzutPartnerami Strategicznymi wydarzeń są Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych IFKA, Agencja Impresaryjno-Artystyczna „Klaps-Art i Centrum Kultury Podgórza. Honorowy Patronat nad wydarzeniami sprawują Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego i Józef PilchWojewoda Małopolski 


Zajrzyj po więcej:

wydarzenie na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.