,,Po co ja tu jestem” – nowy teledysk od Mikromusic

„Po co ja tu jestem” to już czwarty teledysk promujący album Mikromusic „Matka i żony”, który ukazał się 2 października 2015 roku. Zobrazowany utwór to jedna z najbardziej osobistych piosenek liderki zespołu Mikromusic. Piosenka nie miała w ogóle znaleźć się na płycie „Matka i żony”. Tekst powstawał bardzo długo w głowie Natalii Grosiak i skończyła go pisać dopiero na kolanie przed mikrofonem w studiu.

Mikromusic - Matka i Żony

Mikromusic – polska formacja muzyczna z Wrocławia założona w 2002 roku przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego, grająca trip hop z wpływami jazzu. Posiadanie przez nich teraz już siedmiu płyt dowodzi temu, że Mikromusic jest zgranym zespołem i ma wiele pomysłów na tworzenie muzyki. W nagraniu albumu „Matka i żony” wzięła udział ta sama ekipa, co w przypadku poprzednich płyt Mikromusic. Część utworów z krążka trafiła na ścieżkę dźwiękową do filmu „Chemia” Bartka Prokopowicza.


Teledysk początkowo miał być obrazem do piosenki „Pod włos”. Natalia odwiedziła domy kilkudziesięciu wrocławian i sfilmowała ich w domowym środowisku, ale jak to w życiu bywa: pierwszy montaż teledysku został zaprzepaszczony wraz z awarią komputera. Potem zabrakło Natalii czasu na powrót do montażu, po dwóch latach Dawid Korbaczyński stwierdził, że zdjęcia będą idealnie pasować do piosenki „Po co ja tu jestem”.  Tym razem montażem zajął się Piotr Pluta, inżynier dźwięku zespołu.


 

Klip możecie obejrzeć klikając w poniższy link:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *