„Podziemie” elQuatro Nagrania znów nadaje – kolektyw SPOKOJNIE

SPOKOJNIE to kolektyw, tworzony przez kaeesy kaeesy oraz Tropiki. Pierwszy z nich to raper i producent jednocześnie, członek ekipy elQuatro, z którą to współtworzył album „Nagrania” oraz autor oryginalnego, acz niedocenionego krążka – „WOJNA„.

Drugi to producent ze Szczecina, którego oczkiem w głowie są elektroniczne brzmienia z lat 80′ i to w tej stylistyce poruszają się jego nagrania. Poprzedni album producenta – „Tropical EP” – ukazał się pod szyldem Flirtini Records, działającej z ramienia Asfalt Records. Za piwniczne – jak brzmienie Wu-Tang Clan – zdjęcia odpowiedzialny jest Buboskop.

Sam utwór muzycznie porusza się po nowoczesnych rejonach stylistycznych, natomiast lirycznie dostajemy garść refleksji oraz celnych spostrzeżeń. Nadal nie wiemy czy zespół planuje zrealizować jakiś wspólny projekt, więc sami z niecierpliwością czekamy na rozwój wydarzeń. Wiemy jednak, że teledysk ukazał się w ramach inicjatywy Q-Sides, a ta – jak mówią włodarze elQuatro Nagrania – jest zbiorem różnych, nigdzie niepublikowanych utworów – najczęściej tych, które nie znalazły się na żadnym wydawnictwie z jakiegoś powodu (choć jednym z nich na milion procent nie jest brak jakości czy poziomu poszczególnego nagrania).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.