Pokahontaz i Kaliber 44 w klipie do singla „404”

W miniony czwartek, tj. 8 lutego br., na kanale MaxFloRecTV pojawił się klip do utworu „404”. Jest to singiel promujący album „REset” Pokahontaz. Rahim i Fokus zaprosili do nagrania numeru grupę Kaliber 44, co stanowi kooperację wyczekiwaną na scenie hip-hopowej od niemalże dwóch dekad.


fot. materiały promocyjne MaxFloRec

Wiedzieliśmy, że ta współpraca kiedyś nastąpi. Nie udało się nam to przy okazji „Reversalu”, choć początkowo były takie plany. Wspólnie stwierdziliśmy jednak, że musi to wyniknąć naturalnie. I właśnie tak było teraz, gdy spotkaliśmy się z chłopakami z Kalibra w katowickim MaxFloStudiu, by nagrać „404” – wspomina Rahim.


Teledysk do ostatniej, trzynastej pozycji z płyty „REset” zrealizowała grupa filmowa Przedmarańcza. Aleksander „Kopruch” Kozłowski, reżyser klipu do „404”, stworzył wideo z efektami znanymi z filmów science fiction. W rezultacie otrzymujemy zarówno ciekawą ilustrację do piosenki, jak i nowatorski obraz Katowic.„REset”, czwarty krążek Pokahontaz, to powrót do oldschoolowych bitów. Został on wyprodukowany przez wrocławski duet White House, który tworzą Magiera i Laska. Pierwszy z wymienionych odpowiada również za miks płyty. Masterem zajął się natomiast DJ Eprom. Obok „404” singlami pochodzącymi z „REsetu” są: „Nowy rozdział”, „Kalendarze”, „Stawiam dziś”, „Krzyżówka”, „Z buta w drzwi” oraz „Z buta w drzwi”. Wydawnictwo ukazało się 1 grudnia 2017 roku.


Patronat medialny nad albumem sprawują: Czwórka – Polskie Radio, „VAIB”, magazyn „Freestyle” i portal Freestyle.pl, Anywhere.pl, Popkiller.pl, Rap-news.eu, RapDuma.pl, AllAboutMusic.plDlaStudenta.pl i Empik. Partnerem jest zaś fundacja Legalna Kultura promująca dostęp do kultury z legalnych źródeł.


Album dostępy jest na stronie https://maxflosklep.pl/pl/p/Pokahontaz-REset-PREMIERA/862 oraz w sklepach sieci Empik w całej Polsce.


Co więcej, w styczniu rozpoczęła się trasa koncertowa Pokahontaz pod nazwą „REset Tour”. Jutro, a więc 10 lutego, muzycy zagrają w CK Wiatrak w Zabrzu. Pełna lista koncertów znajduje się pod adresem http://bit.ly/2Erwmjl.


Tekst: Anna Grabowska (MaxFloRec), Paulina Kalinowska.


Zajrzyj po więcej:

Pokahontaz na Facebooku
Kaliber 44 na Facebooku


projekt: Kamil Bartosz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.