Pola Rise & Andy Ward – „Higher” – sprawdź efekt kooperacji niezywykłego duetu

POLA RISE znowu zaskakuje! Utwór „HIGHER” to powrót w wyjątkowej kooperacji, w absolutnie wyjątkowym czasie, z niesamowitym efektem. Izolacja, odległość…a jednak wymiana myśli, twórcze zderzenia, muzyczne inspiracje.To historia spotkania Poli Rise i Andy’ego Warda.

Pola na co dzień mieszka w Polsce, ma na koncie album „ANYWHERE BUT HERE”, który był doceniony zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Natomiast Andy to australijski muzyk, który utworem „LET ME DOWN” podbił serca fanów nie tylko w AUSTRALII, skąd pochodzi, ale również na całym świecie.

Artyści poznali się kilka miesięcy wcześniej za pomocą mediów społecznościowych. Właściwie od razu pojawiła się myśl o współpracy. Początkowo miał to być gościnny udział Andy’ego na nowej płycie Poli, jednak pomysłów było tak dużo, że trudno było zdecydować się na wykorzystanie tylko jednego z nich.

Singiel „HIGHER”, który jest pierwszą zapowiedzią wspólnego wydawnictwa, w nadzwyczajny sposób porusza temat relacji i związków. Utwór jest niezwykle emocjonalny. Głosy Poli i Andy’ego idealnie się dopełniają i wspólnie opowiadają historię, w sposób subtelny, ale uzależniający, którą każdy z nas może zaadaptować do swoich własnych przeżyć i wspomnień. Twórcą przepięknej grafiki całego projektu jest polski artysta Robert Mainka.

„Współpraca z Andym to dla mnie całkiem nowe doświadczenie. Jestem zakochana w jego głosie i sposobie przekładania emocji na dźwięki. Utwory, które razem stworzyliśmy to dla mnie zupełnie nowy rozdział w moim muzycznym życiu, ale mam poczucie, że jest kluczowy. Ta współpraca bardzo dużo mnie nauczyła i jestem pewna, że odciśnie swoje piętno na moich kolejnych płytach. Jestem ogromnie dumna z tych utworów i cieszę się, że nadszedł moment podzielenia się nimi ze światem.” – Pola Rise

„Jakiś czas temu poznaliśmy się z Polą na Instagramie, bardzo spodobała mi się jej muzyka. Chwilę później dostałem zaproszenie do duetu. To niesamowite pracować z kimś, będąc na drugim końcu świata, nawet się nie widząc. Tworzenie muzyki to specyficzny proces, bardzo emocjonalny. Wydawałoby się, że bez spotkania to nie może się udać, a jednak nam się udało. Pisanie tych utworów było fantastyczne i niespodziewane. Muzyka, którą stworzyliśmy mocno mnie porusza i kocham każdy fragment tych utworów. Nigdy nie myślałem, że przydarzy mi się coś tak niecodziennego. Znajdujemy się w zupełnie innych światach, na drugim końcu planety, a odczuwamy podobnie i w podobny sposób przelewamy emocje w muzykę. Pola jest cudowna i bardzo się cieszę, że los pozwolił nam razem tworzyć” – Andy Ward

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/PolaRiseMusic/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.