Pola Rise z teledyskiem do singla „Fear”

fot. Łukasz Dziewic

W minioną niedzielę, tj. 12 listopada br., Pola Rise zaprezentowała teledysk do drugiego singla z nadchodzącej płyty, zatytułowanej „Anywhere But Here”, której premiera zapowiedziana jest na początek 2018 roku. „Fear” to kolejny po „Hear You” utwór pochodzący z debiutanckiego albumu wokalistki. Piosenka napisana przez Polę oraz ROBOTA KOCHA pokazuje zupełnie nowe oblicze zbliżającego się wielkimi krokami krążka.


Niezwykły teledysk do „Fear” został nakręcony w Norwegii. Za reżyserię odpowiada Kamila Tarabura, a zdjęcia wykonał Arek Powałka. Obraz ukazuje przepiękne krajobrazy i jest przepełniony emocjami, idealnie dopełniające historię opowiedzianą w utworze.„Fear” to utwór, który opowiada o strachu przed podejmowaniem ryzyka i próbowaniem. Wielokrotnie bałam się próbować pewnych rzeczy z obawy, że się nie uda. Podczas nagrywania tego albumu wielokrotnie musiałam ten strach przełamać. Przez lata tkwimy w jednym punkcie, bojąc się coś zmienić, stajemy się kimś, kim nigdy nie chcieliśmy być tylko dlatego, że steruje nami jakaś obawa, a czasami wystarczy po prostu uwierzyć – opowiada.


Pola Rise to młoda wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Zadebiutowała w 2015 roku wydawnictwem „The Power of Coincidence”, zacierając granice między electropopem a muzyką alternatywną.  Na EP znalazły się takie propozycje, jak „Did you sleep last night” czy „Soulless dance”. Debiutancki minialbum został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez dziennikarzy, jak i publiczność.


Porównywana do Bjork, Lykke Li czy Banks Pola Rise, jako jedyną polską artystkę zaproszono do realizacji własnego Deezer Session, obok Eda Sheerana, Selah Sue czy London Grammar. Jeden z utworów znalazł się również na amerykańskiej składance BalconyTV wśród najlepszych wykonań live z całego świata. Pola współpracowała z takimi artystami, jak Loxe (producent brytyjskiej wokalistki NAO), Pati Yang, MANOID, Janek Pęczak (T.Love), Michał Wasilewski (xxanaxx). Podczas trasy koncertowej promującej wydawnictwo Pola Rise wraz z zespołem zagrała ponad sto koncertów w Polsce i na świecie, uczestnicząc w Open’er Festival, Spring Break, Soundrive Festival oraz odwiedzając festiwale i kluby na Litwie, w Niemczech, Islandii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i we Włoszech. Formacja wystąpiła ponadto jako support Selah Sue, GusGus oraz Karin Park.


Debiutancki album powstawał podczas licznych podróży. Nagrywając płytę, Pola Rise odwiedziła Nowy Jork, Londyn, Kopenhagę, Berlin, Dublin, Turyn, Seul, Reykjavik i Oslo. Krążek powstawał we współpracy z kilkoma producentami z różnych stron świata: ROBOT KOCH, kolektyw NECTOR, LOXE, EMIJI, MANOID i Janek Pęczak, co nadało nagraniom unikalnego, niepowtarzalnego brzmienia. Zaśpiewał tu też islandzki wokalista Sebastian Storgaard z grupy Slowsteps.


Zajrzyj po więcej:

Pola Rise na Facebooku


fot. Łukasz Dziewic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.