Półfinał The Voice of Poland, czyli przedostatni akt tej edycji!

Ostatni odcinek przed wielkim finałem to już historia. Każdy z półfinałowej ósemki zaprezentował cover oraz własny, solowy utwór, co wzbudziło ogromne emocje. Dla połowy z Nich były to ostatnie konkursowe występy tej edycji.

Półfinał otworzyła drużyna Marii Sadowskiej, a mianowicie Magdalena Krzemień. Zaśpiewała swój singiel pt. „Bieg”- bardzo nowoczesny i na wysokim poziomie. Zaprezentowanym przez Nią coverem był utwór „Waiting All Night”, który w oryginale śpiewa Ella Eyre wraz z zespołem Rudimental. Maja Kapłon zaprezentowała swój utwór pt. „Plaża nad Wisłą”, by następnie sprostać największemu hitowi tych wakacji „Shape of You” Eda Sheerana.

Maria obdarowała Magdalenę 57 punktami i zaś Maję 43, lecz głosy widzów zweryfikowały punktację jurorki i dzięki dużej przewadze (66:34) pierwszą finalistką została Maja Kapłon! Po werdykcie Maja zaśpiewała piosenkę z nokautów „Jak Rzecz”.

Sabina Mustaeva z drużyny Afromental przeniosła nas swoim singlem do bajki Disneya. Singiel nosi tytuł „To Już”. Następnie wyśpiewała utwór „Euphoria” Loreen, tworząc w studiu istną imprezę. Łukasz Łyczkowski zafundował nam dawkę rock’n’rolla  w swoim utworze „To jest mój rock’n’roll”, zaś po tym, zmierzył się z legendą  tj. Johnem Lennonem i utworem „Imagine”.

Tomson i Baron rozłożyli punkty: 55 dla Sabiny i 45 dla Łukasza, zaś w głosowaniu widzów przewaga Łukasza była tak znacząca (76-34), iż to on został drugim finalistą programu. Po werdykcie Łukasz zaśpiewał utwór „Wierzę w lepszy świat”, czyli utwór z przesłuchań w ciemno.

Gdy poznaliśmy dwóch finalistów, swój nowy tytułowy singiel z albumu „Halo tu Ziemia” zaprezentowała Natalia Kukulska.

W drużynie Michała Szpaka walkę o finał rozpoczęła Marta Gałuszewska swoim utworem „Nie mów mi nie”, który powinniśmy w niedalekiej przyszłości usłyszeć  w największych stacjach radiowych w naszym kraju. Kolejnym wykonaniem Marty był utwór Edyty Bartoszewicz „Tatuaż”.  Aga Dębowska zaprezentowała światu swój utwór „Możesz”, by po nim zaśpiewać najbardziej znany utwór Arethy Franklin „A Natural Woman”.

Głosy Michała rozłożyły się w następujący  sposób: 55 punktów dla Marty i 45 dla Agi. Głosy widzów rozłożyły się podobnie (56-44), więc to Marta została 3. finalistką 8. edycji programu.

Po rozterce Michała wystąpiła kolejna gwiazda tj. Jonas Blue, który zaprezentował utwory: „We Could Go Back” i „Perfect Strangers”.

Kolejnym singlem uczestnika był singiel Artura Wołk- Lewanowicza “Mgła”. Jest to bardzo przyjemny dla ucha, radiowy utwór, zupełnie jak „King” Years & Years, który usłyszeliśmy w Jego wykonaniu tuż po własnym utworze. Michał Szczygieł zaprezentował swój własny utwór „Nic tu po mnie”, stanowiący miszmasz muzyki reggae i pop. Po niej wykonał utwór Jamesa Baya „Hold Back The River”.

Andrzej Piaseczny podarował Arturowi  51 , zaś Michałowi  49 punktów. W głosowaniu widzowie podzielili swoje punkty 39 do 61, więc stawkę finalistów uzupełnił Michał Szczygieł. Utworem który zakończył sobotni wieczór była piosenka „Dni, których nie znamy”- piosenka Michała z nokautów.

Tak więc w finale wystąpią dwie dziewczyny: Marta Gałuszewska, Maja Kapłon oraz dwóch chłopaków: Łukasz Łyczkowski i Michał Szczygieł. Kto wygra sobotni finał? Piszcie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.