Polska wygrała Eurowizję Junior!

Reprezentująca nas Roksana Węgiel z piosenką ‘Anyone I want to be’ pokazała, że jej talent jest nie tylko na miarę naszego kraju, ale i całej Europy. Wygrała Eurowizję Junior 2018 w Mińsku!

Głosowanie było podzielone na 2 części. Po pierwszej, w której głosowały międzynarodowe jury, nic nie wskazywało na późniejszy sukces, gdyż zajmowaliśmy 7 miejsce na 20 krajów z kilkudziesięcioma punktami straty do prowadzącej Australii. Druga część to głosy internautów na stronie junioreurovision.tv, które nie pozostawiły złudzeń, lokując naszą młodą wokalistkę na 1. miejscu z tak ogromną przewagą, iż strata z pierwszej części nie miała znaczenia.

Prezentujemy występ naszej utalentowanej, młodej wokalistki:

Kariera Roksany Węgiel nabrała ogromnego rozpędu. Wygrała The Voice Kids, wydała single: ‘Żyj’, ‘Zatrzymaj Chwilę’ i ‘Obiecuję’, a teraz staje się międzynarodową gwiazdą. W końcu wygrywamy Eurowizję wokalną. Oczywiście mamy sukcesy w innych konkursach Eurowizji, głównie tanecznych i instrumentalnych, ale w konkursie wokalnym jest to nasze pierwsze zwycięstwo. Choć nie jest to tak prestiżowy konkurs jak ten dla dorosłych, to i tak jesteśmy pełni podziwu dla występu Roksany, i pełni nadziei, że nasz kraj będzie w końcu doceniany na arenie międzynarodowej w tego typu konkursach. A więc w 2019 roku konkurs Eurowizji zawita nad Wisłę. Nie możemy się doczekać!

Pełne wyniki dzisiejszego konkursu prezentują się następująco:

junioreurovision.tv

Podziel się swoją opinią ;)