Polski akcent na festiwalu Reeperbahn w Hamburgu!

Największy festiwal klubowy w Europie – pod tym hasłem znana jest niemiecka impreza muzyczna. Przy ostatnich ogłoszeniach line-upowych nastąpiła miła niespodzianka! 


Niemiecki festiwal skupia się na artystach z różnych krajów, którzy grają wszelkie gatunki muzyczne. I tak w ciągu ponad 10 lat istnienia w Hamburgu usłyszeć można było gwiazdy światowego formatu, takie jak Bon Iver czy Jake Bugg. 

I w tym roku na wrześniowych koncertach nie zabraknie polskiego akcentu: trzech rodzimych wykonawców dostało szansę, by wypromować swoją muzykę za granicami kraju. Tę możliwość otrzymali: BeMy, Baasch Hatti Vatti.


BAASCH:

Reprezentuje muzykę alternatywną, głównie w kierunku indie & synth popu – zajmuje się produkcją, kompozycją i śpiewem. Swoją przygodę rozpoczął poprzez wydanie EP-ki, która zaowocowała stworzeniem muzyki do filmu „Płynące wieżowce”. Później kariera muzyka rozwinęła się dosyć szybko, trzy kolejne albumy wydane rok po roku. Na koncie ma występy na festiwalach, koncerty klubowe i wcale nie zwalnia tempa!


HATTI VATTI: 

Twórca muzyki elektronicznej, który kryje się pod tym pseudonimem od kilku lat. Ma też swoją drugą stronę – występuje w punkrockowym zespole Gówno. Jako Hatti Vatti wydał już 5 albumów, kilkanaście występów na dużych festiwalach muzycznych. Trasa koncertowa promująca drugi album objęła również największe stolice europejskie. Wielokrotnie współpracował z najbardziej popularnymi twórcami w Polsce, zdobywając przy tym liczne nagrody. 


BEMY: 

Jeden z niewielu zespołów w Polsce grający indierocka, dodatkowo nieśpiewający po polsku. Popularność zyskali dzięki udziałowi w programie Must Be The Music (gdzie przyrównani byli do polskich Beatlesów), a uznanie dla ich talentu rośnie przy okazji koncertów zagranicznych gwiazd – Maroon 5, Alphaville czy Jake Bugg. Mają talent, charyzmę, wdzięk i energię – świadczyć o tym mogą co raz liczniejsze występy na dużych festiwalach (Woodstock, TLFO, Seazone Music & Conferance, Męskie Granie, Olsztyn Green Festival). Zespół kontynuuje promocję debiutanckiego albumu „Grizzlin’”, za który otrzymali nominację do Fryderyków 2017, a w międzyczasie pracuje nad drugą płytą.


Festiwal potrwa 4 dni, od 20 do 23 września i obejmie ponad 400 koncertów. Nie zabraknie wśród nich gwiazd znanych na całym świecie m.in. takich jak: Nothing But Thieves, Ella Eyre czy Fink.


Zajrzyj po więcej: 

Repperbahn Festival na Facebooku

Strona WWW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.