Polski reżyser stworzył klip dla zagranicznego artysty!

Eskmo, czyli Brendan Angelides, to amerykański producent i kompozytor aktywnie działający od 1999 r. Miłośnikom seriali dobrze znany przede wszystkim jako twórca ścieżki dźwiękowej do „Trzynastu powodów” Netflixa czy „Billions” Showtime Entertainment.


Muzyka Eskmo to uczucia i emocje wyrażone w dźwiękach elektroniki, które pociągają i inspirują. Przekonał się o tym Filip Załuska, reżyser, operator, zaprzyjaźniony z F25 twórca, a prywatnie miłośnik muzyki kalifornijskiego artysty. To jemu właśnie udało się zainteresować Eskmo swoją wizją teledysku do „Feed Fire”. 

Eskmo zaufał nam w całości i dał wolną rękę. To wielka przyjemność pracować dla takiego twórcy, który tak bardzo docenił naszą pracę”


Klip, podobnie jak sam utwór Eskmo, w najdosłowniejszym sensie traktuje o miłości niemożliwej i namiętności, która z różnych powodów już się nie spełni. Tęsknota nabiera tutaj szerszego znaczenia – jest pragnieniem powrotu do czasu niewinności, bliskości natury, kiedy niemożliwe nie istniało, bo nie istniały żadne społeczne kategorie, żadne normy, ograniczenia wyobraźni. Jedynie ważne pozostawało bycie w zgodzie ze sobą i podążanie za własnym pragnieniem.

Utwór Eskmo w moim odczuciu wyraźnie się różnicuje. Pierwsza część chłodna, monochromatyczna ustępuje miejsca części świetlistej, jakby pełnej nadziei, swobody po to – by po chwili w części trzeciej wróciła zimna szarość. W warstwie wizualnej starałem się oddać tę strukturę. Z tego powodu zdecydowałem się na  zdjęcia na przestrzeni roku, a dokładnie jesienią oraz latem”


 


Filip Załuska to reżyser oraz operator. Ukończył studia na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Realizacja obrazu filmowego i fotografia.  Z powodzeniem pracuje w branży reklamowej m.in. współpracował przy wielu produkcjach komercyjnych z warszawskim domem produkcyjnym F25, jednocześnie tworzy autorskie projekty, za które nagrodzony został na polskich oraz międzynarodowych festiwalach. Otrzymał między innymi Grand Prix na Yach Film Festiwal, New York Film Week, Kodak Award czy Artcroft Film Festival. Jego klip dla Rysy „The Fib” uzyskał Vimeo Staff Pick. Nie robi seryjnie teledysków, traktuje je bardzo osobiście, jako własne wypowiedzi. 

Obecnie pracuje nad teledyskiem z twórcami serii „Dexter”.


Zajrzyj po więcej:

Eskmo na Facebooku

Strona WWW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.