Polski zespół w międzynarodowym projekcie muzycznym Converse Rubber Tracks – relacja z Berlina

CRT-00

CO ŁĄCZY DWÓCH MŁODYCH MUZYKÓW ZE ŚLĄSKA Z DAVIDEM BOWIE, U2 I DEPECHE MODE? DZIĘKI PROJEKTOWI CONVERSE RUBBER TRACK WIĘCEJ NIŻ MOGŁOBY SIĘ WYDAWAĆ!

Dwa dni w legendarnym studiu nagraniowym, ponad 20 godzin pracy na profesjonalnym sprzęcie  i pod okiem światowej sławy producenta, dwa nowe utwory oraz głowa pełna pomysłów – Kamil i Rafał z zespołu Jóga jako jedyni artyści z Polski otrzymali niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie muzycznym Converse Rubber Tracks.

Jóga to jeden z 84 zespołów z całego świata, które zostały wyróżnione w globalnym projekcie muzycznym Converse Rubber Tracks. Nagrodą była możliwość pracy nad swoim autorskim materiałem w jednym z dwunastu legendarnych studiów nagraniowych. Wybór Rafała i Kamila padł na słynące ze świetnej akustyki Hansa Tonstudio w Berlinie.

Do projektu, ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu i późniejszej wielkiej radości, zgłosił nas nasz menadżer. Gdy dowiedzieliśmy się, że to właśnie my zostaliśmy wybrani przez jury projektu Converse Rubber Tracks i będziemy nagrywać w legendarnym Hansa Tonstudio – nie mogliśmy uwierzyć! To tym większy sukces, że do projektu aplikowało ponad kilka tysięcy zespołów z całego świata. Praca  w profesjonalnym studiu pod okiem Aarona Bastinellego, który pracował wcześniej z takimi artystami jak Bono, The Roots, Mark Foster była dla nas prawdziwym zaszczytem i niezapomnianym doświadczeniem mówi Kamil Łukasiuk, Jóga. 

crt berlin

Projekty takie jak Converse Rubber Tracks są wyjątkowe, bo stawiają w centrum uwagi artystę i pozwalają mu w stu procentach wyrazić siebie. Dzięki temu, co przeżyliśmy w Berlinie spojrzeliśmy na muzykę z zupełnie innej strony. Całe to doświadczenie w pewnym sensie nas otworzyło i mamy nadzieję, że efekty tej przemiany będą słyszalne na naszej nowej EPcedodaje Rafał Skowroński, wokalista Jógi.

Sesje nagraniowe Jógi odbywały się w kultowym Studio 1, jednym z kilku studiów nagraniowych należących do Hansa Tonstudio. W tym samym miejscu, w otoczeniu profesjonalnego sprzętu

i oryginalnego wyposażenia z lat 70., tworzyli David Bowie, Depeche Mode, Iggy Pop czy U2. Aaron Bastinelli, światowej sławy producent od lat związany z projektem Converse Rubber Tracks, czuwał nad sesją Kamila i Rafała. W efekcie powstały dwa nowe utwory, których będzie można posłuchać na najnowszej EPce Jógi. Poza dwudniową sesją nagraniową młodzi muzycy mieli okazję zwiedzić Berlin
i dowiedzieć się więcej o historii miejsca, w którym nagrywali.

Fotorelacja z Berlina:

Więcej o zespole Jóga:

www.facebook.com/jogamusic

www.youtube.com/user/Jogajogamusic

 

Więcej o projekcie Converse Rubber Tracks:

www.converse-music.com/rubbertracks

www.converse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *