Polskie Nagrania z debiutanckim albumem „7 lat potem”

Polskie Nagrania to trzech jegomości z Szamotuł, którzy 6 grudnia 2017 roku zadebiutowali w Kalejdoskop Records wydawnictwem „7 lat potem”. 


W skład formacji Polskie Nagrania wchodzą: Piotr Ruciak (gitara, wokal), Jarosław Bogacki (sampler) i Patryk Kraśniewski (klawisze). To trzej panowie z miasta powiatowego Szamotuł, tworzący w piwnicy wbrew utyskiwaniom sąsiadów. Jak informuje wydawca, „samplują ze starych polskich nagrań, zgarniętych z pchlich targów i ze strychów roczników urodzonych w czasach, gdy w sklepach był tylko ocet i musztarda. Beaty mieszają z warstwą instrumentalną i wokalną, nadając polskim szlagierom nowe tchnienie. Trochę klną, bo nie lubią owijać w bawełnę, ale nie z braku wychowania. Parają się muzyką wpadającą w ucho, wywołującą skurcze w prawej i lewej łydce, co służy skocznym podrygom. Muzykę, która im się podoba. Robią coś, co na pewno warto sprawdzić”.


Z materiałem można zapoznać się tutaj: https://IndependentDigital.lnk.to/fu3o5.


„7 lat potem” jest minialbumem muzycznym poprzedzającym wydanie długogrającej płyty „Szamotuły”. Krążek ukaże się nakładem Kalejdoskop Records w 2018 roku.„7 lat potem” to nostalgiczne wspomnienie brzmień polskiego jazzu i big beatu, świetności Violetty VillasSkaldów i Wojciecha Gąsowskiego. Po 7 latach wałkonienia się i leserstwa, 7 latach mniej lub bardziej owocnych prób szukania dróg życiowych, 7 latach wymówek i zajęć zastępczych oraz 7 latach zmarnowanego czasu muzycy z Szamotuł w końcu wzięli się do roboty i wyciągnęli z szuflady beaty powstałe ponad pół tuzina lat temu. Prywatnie dla zespołu „7 lat potem” stanowi sentymentalną podróżą do czasów, kiedy muzycy byli jeszcze młodymi i jurnymi chłopcami po dwudziestce z nadmiarem buzujących hormonów. Dla odbiorcy to powrót do świetności papierosów Sportów, gumy Donald i proszków Ixi.


„7 lat potem” – spis utworów:

1. „Jeszcze mi mała zapłacisz” (tekst: P. Ruciak, muzyka: P. Ruciak / P. Kraśniewski J. Bogacki)
2. „Butelkowy problem” (tekst: P. Ruciak, muzyka: P. Ruciak / P. Kraśniewski J. Bogacki)
3. „Szamotuły” (tekst: P. Ruciak, muzyka: P. Ruciak / P. KraśniewskiJ. Bogacki)


Zajrzyj po więcej:
Polskie Nagrania na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.