,,Półsłówka” od Half Light zwizualizowane

W marcu br. z okazji 50. urodzin Artura Szuby (Szepty i Krzyki, iNNi), toruńska formacja Half Light podzieliła się piosenką pt. „Półsłówka”, którą skomponowała i nagrała do poetyckiego tekstu Artura. To wyjątkowy utwór i ciekawe połączenie wrażliwości zaprzyjaźnionych artystów. Kompozycja jest grą słów nawiązujących do nazwy HL (półświatła, półcienie, itd.), ale mająca swoje drugie dno i głębszy sens. Jak informują muzycy, 1 czerwca br., premierę miał teledysk do tej okolicznościowej piosenki.


Zamarzyłem sobie, by w 2017 roku, w me okrągłe urodziny, podzielić się z Wami nową płytą zespołu Szepty i Krzyki – opowiada Artur SzubaNiestety, bardzo poważnie zachorowałem i zmuszeni byliśmy zawiesić nad pracę tym albumem. Miał on zawierać niespodziankę, czyli wspólny utwór z bliską nam toruńską ekipą Half Light. Uznaliśmy, że szkoda czekać z jego ujawnieniem i urodzinowo podzieliliśmy się nim z fanami. Finalnie, znajdziecie go również na naszej płycie, choć w zupełnie innej wersji. Zatem niespodziankę nadal zachowujemy.


Obraz do „Półsłowek” powstał w rodzinnym Choszcznie Artura, tradycyjnie przy wsparciu jego przyjaciół. Co ciekawe, artysta zapowiada, że piosenka doczeka się dwóch wersji teledysku. Już niebawem zobaczymy wizualizację do wariantu Half Light, natomiast jesienią zespołu Szuby. Szepty i Krzyki, wracają bowiem do bardziej czynnego działania.


Zanim jednak grupa wróci do nagrywania, pokaże się na żywo. Na ich koncert zaprasza „Radio Bunt”, a odbędzie się on 9 czerwca w ramach Grunt to bunt Fest: „Scena spokojna” w OKO (Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Warszawa). Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie, bo oprócz autorskich kompozycji Szeptów, po raz pierwszy usłyszymy koncertowo solowe dokonania dwóch członków grupy: Tomasza Herbricha (White Crow) i Marka Radzimińskiego (Ry, ex Zielone Ludki).Zajrzyj po więcej : 

Half Light na Facebooku

Strona WWW


fot. Bogusław Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.