,,Ameryka” – nowy singiel zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz

ameryka male

Rok 2016 jest szczególnym dla Varius Manx albowiem w tym roku grupa przygotowała wyjątkową, jubileuszową trasę koncertową podsumowującą 25 lat pracy artystycznej. Podczas tourne zespół wystąpi z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz. Ale to nie jedyna niespodzianka… to ponowne spotkanie Varius Manx i Kasi Stankiewicz zaowocowało premierowym utworem, który nosi tytuł „Ameryka“.


“Piosenkę tworzyliśmy wchodząc do studia po 15 latach przerwy, Podczas pracy towarzyszyły nam ogromne emocje wynikające z radości wspólnego spotkania i powrót do przeszłości co też pragneliśmy odzwierciedlić w piosence” – mówi Robert Janson lider zespołu i kopozytor muzyki.

“Zależało nam na delikatnych zwrotkach oraz na mocnych refrenach tak bardzo charakterystycznych dla interpretacji Kasi” – dodaje Robert.

Produkcją piosenki zajął się Paweł Marciniak, który chcąc oddać klimat lat 90 partie wokalne zarejestrował w studio S4 Polskiego Radia. “Ciekawostką jest fakt, że nagrania odbyły się równo 26 lat od daty wejścia do studia przy nagraniu albumu ,,The Beginning” – dodaje Paweł Maciniak.


Tekst do utworu napisał Jacek “Budyń” Szymkiewicz, który współpracował już z zespołem przy płycie ,,Eli ”.

Varius Manx i Kasia Stankiewicz – AMERYKA

Na licencji J&J Musicart LTD

Muz. Robert Janson

Sł. Jacek Szymkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *