Poznaj kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na 23. Przystanku Woodstock!

Michał Urbaniak i Urbanator na Dużej Scenie 23. Przystanku Woodstock, Noc Jazzowa na Akademii Sztuk Przepięknych oraz program drugiego dnia koncertów na Scenie Viva Kultura!


Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że na Dużej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpi Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu zaprosimy wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skicki-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. Znamy również program drugiego dnia koncertów (3 sierpnia), które odbędą się na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny!

Międzynarodowy projekt Michała Urbaniaka, który powstał w Nowym Jorku przez wydawnictwa wytworni Hip Bop Records potwierdził pozycję na amerykańskim rynku. Skład zespołu współtworzą fantastyczni muzycy nowojorskiej i londyńskiej sceny muzycznej. W składzie Urbanatora (wymiennie) grali m.in.: Lenny White, Frank Parker, Troy Miller (drums); All McDowell, Otto Williams (bas); Jon Dryden, Xantone Blacq, Pawel Tomaszewski (keyboards); Femi Temowo, Ed Hamilton, Jane Getter (guitar); Tom Browne, Michael Patches Stewart (trumpet); Solid, Andy Ninvalle, OSTR (rap).

Michal Urbaniak & Urbanator występowali na najważniejszych scenach muzycznych na świecie: Ronnie Scott w Londynie, Blues Alley w Waszyngtonie, Bottom Line w Nowym Yorku, New Port Jazz Festival, Baker’s Keybords Launge w Detroit, West End w Chicago, Blue Note Tokyo i Osaka.

Razem z Michałem Urbaniakiem wystąpią:

 • Michał Urbaniak – violin/sax
 • Michael Patches Stewart – trumpet
 • Femi Temowo – guitar
 • Xantone Blacq – Keyboards&vocal
 • Marcin Pospieszalski – bas
 • Frank Parkes – drums
 • Andy Ninvalle – rap
 • Liroy – rap

Zajrzyj po więcej :

Urbanator na Facebooku

Strona WWW


Wyobraź sobie czterech młodych muzyków jazzowych, albo inaczej… Nie wyobrażaj sobie muzyków jazzowych, bo SKICKI-SKIUK, to czterech przyjaciół, którzy tym co robią, jak robią i nawet tym jak wyglądają, wychodzą poza schemat jazzowego stereotypu. Lubią się na scenie i poza nią, a najbardziej na świecie kochają grać ze sobą – co słychać (i widać).

SKICKI-SKIUK to zespół, nie projekt. Jego nazwa pochodzi od końcówek nazwisk: Darek RubinowSKI (saksofon tenorowy), Jakub MizeraCKI (gitara), Jakub MiarczyńSKI (perkusja), Roman ChraniUK (kontrabas), choć każdy z członków zespołu potrafi rozszyfrować tę nazwę na 23 różne sposoby. Nadal myślisz, że jazz nie jest dla Ciebie? Przyjdź i spróbuj, przekonaj się na własne uszy. A jeśli jesteś fanem jazzu, sprawdź czy słysznie dostali Grand Prix Konkursu na Indywidualność 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą.

SKICKI-SKIUK od momentu powstania, świecą triumfy na festiwalach i konkursach muzycznych w Polsce, a publiczność ich uwielbia. Swój styl określają jako „jazzowy kociołek Panoramixa” i twierdzą, że „na scenie zmieniają się w MegaZorda”. Używając mniej niestandardowej nomenklatury wyjaśniają, że ,,lubią jak się dzieje„, a ich twórczość wychodzi poza ramy ściśle określonego gatunku. Gdyby nie jazzowy mur w postaci saksofonisty, byliby najlepszą kapelą rockową w tej części Europy… Łączą w sobie absolutną wolność, angażują emocjonalnie odbiorę, udowodniając, że w muzyce improwizowanej nie ma miejsca na podziały i czysto racjonalne podejście do materii – wszystko to okraszone sporą dawką humoru i luzu scenicznego.

Kompozycje SKICKI-SKIUK to oswojone, współczesne brzmienie o swingowo-bluesowych korzeniach, romanzujące z dźwiękami o młodszym rodowodzie. Ale mimo ekstatycznego charakteru muzyki, którą tworzą, niezwykle ważna jest dla nich jakość tego co prezentują, precyzja wykonawcza i wirtuozeria (jako jeden z najwyższych celów ich dążeń). Zdecydowaną większość repertuaru koncertowego stanowią autorskie kompozycje zespołu. Ogromny potencjał SKICKI-SKIUK został szybko dostrzeżony, m.in. przez Leszka Możdżera, który wziął zespół pod swoje skrzydła podczas nagrywania debiutanckiej płyty. Album o wpadającym w ucho tytule – CHRARUMIMIA – ukaże się na początku lata 2017 roku.


Zajrzyj po więcej :

Skicki-Skiuk na Facebooku

Skicki-Skiuk na SoundCloud


Zanim wykrystalizował się zespół w dzisiejszym kształcie, EABS był swego rodzaju movementem, ideą. Rekonstrukcją dekonstrukcji. Był również hołdem dla twórczości Ahmada Jamala, Gila Scotta Herona, Jay Dee, Pete Rocka oraz wielu innych muzycznych legend. Organizowane przez EABS, sesje na początku zrzeszały większą ilość improwizujących muzyków. Do każdego spotkania w klubie Puzzle dołączali spontanicznie instrumentaliści, dowiadujący się o tym wydarzeniu przypadkowo. Kilku z nich dołączyło do składu na stałe. Tak wyklarował się septet.

EABS to próba nowego podejścia do jazzu przez pryzmat hip-hopowego brzmienia, na którym wychowali się muzycy. Łącząc wpływy soulu, funku, hip-hopu, elektroniki i świeżego podejścia do kompozycji, zespół stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask, nie zwracając uwagi na panującą etykietę, wciąż poszukując i eksperymentując.

Debiutancki krążek EABS pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu – Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana.

Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego. Album ten jest sumiennie wyselekcjonowaną dawką utworów, zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów, animacji oraz kompozycji ilustrujących wiersze polskich poetów recytowanych po niemiecku.


Zajrzyj po więcej :

EABS na Facebooku


Wojtek Mazolewski – mówią o nim propagator jazzu i produkt eksportowy polskiej kultury. Basista, kompozytor, producent. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Lista jego muzycznych partnerów jest bardzo długa (m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych). Autor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej, Chinach i Japonii. W 2016 roku zagrał ponad 100 koncertów w 21 krajach na 3 kontynentach.

Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. Jego kwintet jest najwyżej notowanym zespołem jazzowym na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wzbudza nie tylko zachwyt fanów, ale cieszy się uznaniem krytyków:.

Album „Polka„, który pokrył się statusem złotej płyty jest swego rodzaju pamiętnikiem wędrowca, stąd tytułu „Paris„, „Berlin” czy „Bangkok„. „Polka” łączy tradycję z nowoczesnością – muzycznie (m.in. covery Major Lazer, Rage Against The Machine i Nirvany) i ideowo – wydaniu towarzyszy specjalna oprawa graficzna – na okładce znalazło się zdjęcie Małgorzaty Braunek zrobione przez mistrza fotografii Tadeusza Rolke. Wyprzedane koncerty, owacje na stojąco, entuzjastyczne recenzje.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego – zdobywcy złotej płyty za album „Polka” nie zwalniają tempa. W marcu 2017 roku ukazał się ich najnowszy singiel zatytułowany „London„, wydany w Wielkiej Brytanii przez londyńską wytwórnię Lanquidity Records. Podczas koncertów kwintetu usłyszeć można wszystko to, co działo się z „Polką” w ciągu ostatnich lat. Od oryginalnych kompozycji, aż do najnowszego singla London, który podsumowuje pewien etap, jednocześnie otwierając nowy rozdział dla kwintetu i wytyczając kierunek, w którym zmierza muzyka formacji Mazolewskiego.

Koncertowa premiera płyty odbyła się w Londynie – 9 kwietnia. Wyprzedany koncert został żywiołowo przyjęty przez publiczność. WMQ było pierwszym zespołem spoza Wielkiej Brytanii, który wystąpił w ramach prestiżowego cyklu „Church of Sound„. Oprócz utworów z singla zespół zaprezentował projekt specjalny „Polish Jazz” poświęcony legendom polskiego jazzu: Krzysztofowi Komedzie, Zbigniewowi Namysłowskiemu i Tomaszowi Stańko.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego, obok lidera tworzą:

 • Oskar Torok – trąbka,
 • Marek Pospieszalski – saksofon,
 • Joanna Duda – instrumenty klawiszowe,
 • Kuba Janicki – perkusja.

Zajrzyj po więcej :

Wojtek Mazolewski na Facebooku

Strona WWW


Pawbeats, a właściwie Marcin Pawłowski, to urodzony w Bydgoszczy kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Autor płyt „Utopia„, „Orchestra” a także wydanej w tym roku „Chakra” w duecie z Kalim. Produkował kilkadziesiąt albumów związanych z rapem oraz muzyką rozrywkową, z których kilkanaście osiągnęło statusy Złotej oraz Platynowej Płyty, takich jak: Miuosh – ,,Prosto przed siebie”, Pih – ,,Dowód Rzeczowy” (trylogia), KęKę – ,,Nowe Rzeczy” czy też autorska ,,Utopia”.

Pawbeats Orchestra to wydarzenie łączące rap, muzykę popularną oraz symfoniczną. Na jednej scenie wystąpi orkiestra symfoniczna, wokaliści, raperzy, band. W projekcie kluczowy jest udział Krzysztofa Herdzina – wybitnego polskiego kompozytora, aranżera, orkiestratora nagrodzonej Oscarem muzyki do filmu „Marzyciel„, który na koncercie pojawi się w roli dyrygenta orkiestry, która odegra zorkiestrowane aranżacje z albumów Pawbeatsa oraz zaproszonych przez niego wokalistów, wśród których są m.in. Dwa Sławy, VNM, Marcelina czy zespół Mama Selita.

Marcin przewidział gości niespodzianki, utwory premierowe z nadchodzącego albumu, a także zaprasza na happening 1 lipca w Bydgoszczy, podczas którego rozda wejściówki do wspólnego autobusu, którym ekipa Pawbeats Orchestra pojedzie na 23. Przystanek Woodstock!

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.


Zajrzyj po więcej :

Pawbeats na Facebooku

Pawbeats na YouTube


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.