Poznajcie zespół Cello Brothers

Ich losy skrzyżowały się w 2011 roku. Wówczas rywalizowali ze sobą podczas konkursu muzycznego. Zajęli dwa pierwsze miejsca i, co najdziwniejsze w tej historii, od razu zapałali do siebie sympatią. Mimo młodego wieku są bardzo ambitni i zorientowani na sukces. Najbardziej pomagają w tym fantazja i wszechstronność, wykazywane nie tylko podczas tworzenia muzyki, ale i studiowania gry na wiolonczeli – Kuba na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, Mikołaj w Akademii Muzycznej w Danii. Tak w skrócie zaczynał zespół Cello Brothers. 


fot. Łukasz Dziewic

Mikołaj z czarną czupryną, nieco zawadiacki, eksperymentujący, z mnóstwem marzeń muzycznych. Kuba z pozoru spokojny, wysoki blondyn, w środku kipiący emocjami. To połączenie dwóch odmiennych charakterów, na pozór niemożliwych do dopasowania się w duecie. Grupa Cello Brothers tworzy własne wersje najpopularniejszych utworów na dwie wiolonczele. Dzięki temu muzycy mieli okazję współpracować z Radzimirem Dębskim przy projekcie zorganizowanym z okazji jego trzydziestych urodzin. Ich wideo znalazło się w trzydziestce zwycięskich klipów, wspólnie z takimi wykonawcami, jak na przykład Bovska. Materiał został wykorzystany do zrealizowania teledysku ilustrującego nagranie „3090”.


Niewykluczone, iż powyższy opis nasuwa skojarzenie z chorwacką formacją 2Cellos, jednakże Cello Brothers, oprócz dwóch wiolonczel, wyznaczają zupełnie inny muzyczny kierunek. Kuba i Mikołaj tworzą aranżacje najpopularniejszych hitów gatunku dance, których próżno szukać u starszych kolegów. Ta nowa muzyczna droga, nakreślona przez Mikołaja i Kubę, czerpie inspiracje głównie z muzyki elektronicznej, równocześnie nie odcinają się oni od muzyki klasycznej, w nowatorski sposób wplatanej w nowe realizacje duetu Cello Brothers.


Pierwszym zaaranżowanym utworem Cello Brothers stał się przebój Calvina Harrisa „Summer”, który w ciągu trzech miesięcy od zaprezentowania ma prawie 100 tysięcy wyświetleń i cały czas przybywają następne w tym zaprezentowany tydzień temu utwór „Fireworks” Katy Perry Który w tydzień po premierze ma już ponad 120 tysięcy wyświetleń.


Cello Brothers są nowym zjawiskiem na polskim rynku, a pozytywna energia „braci”, przekazywana za sprawą dźwięków wydobywających się z ich instrumentów w połączeniu z młodzieńczym duchem i obszerną muzyczną wiedzą, to gwarancja sukcesu.


Zajrzyj po więcej:

Cello Brothers na Facebooku


fot. Łukasz Dziewic

 

 

Podziel się swoją opinią ;)