Prapremierowy odsłuch albumu „Brillante” Janusza Wawrowskiego w Studio U22

W poniedziałek, 13 września br., w warszawskim Studio U22 odbyło się spotkanie z jednym z najwybitniejszych polskich skrzypków młodego pokolenia, Januszem Wawrowskim. Najnowszy album muzyka, „Brillante”, ukazał się 10 listopada br. Zaproszeni goście i dziennikarze mieli okazję przesłuchać nowego wydawnictwa w towarzystwie skrzypka.


Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego koncertu, podczas którego artysta wykonał utwór „Cadenza” Krzysztofa Pendereckiego, znajdujący się na jego poprzedniej płycie, „Sequenza”. Wspomniany album otrzymał nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk 2017 w kategorii „muzyka poważna – album roku recital solowy”.


Po minikoncercie przyszła kolej na rozmowę z muzykiem przeprowadzoną przez dziennikarkę radiowej Dwójki, Beatę Stylińską. Janusz Wawrowski opowiedział o swoim nowym albumie oraz o procesie jego powstawania. Goście dowiedzieli się również, z czego artysta czerpie inspirację i jak wyglądała współpraca ze Stuttgarter Philharmoniker. Wywiad przeplatany był odsłuchem wybranych utworów, które znalazły się na wydawnictwie.


Płyta „Brillante” zawiera muzykę polską i niemiecką – „II Koncert skrzypcowy” Henryka Wieniawskiego oraz „Fantazję Szkocką” Maxa Brucha, co stanowi szczególny dialog pomiędzy narodami polskim i niemieckim, dzielącymi niejednokrotnie trudną historię.


Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej. Jej celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki, minutę po północy czasu lokalnego. Dotyczy to internetowych serwisów muzycznych i sklepów tradycyjnych.


ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle wydarzeń pod hasłem „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.Zajrzyj po więcej:

Janusz Wawrowski na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.