Premiera albumu Mannequin Mars „None other than”

W miniony czwartek, tj. 20 lutego br., na platformy cyfrowe trafił album duetu Mannequin Mars. Za dystrybucję płyty „None other than” odpowiada Agora Digital.


Wydawnictwo zawiera dziesięć utworów z gatunku szeroko pojętej muzyki pop. Usłyszymy tu inspirację brzmieniami lat 80. i 90. oraz elementy nowoczesnej elektroniki i rapu. Bracia Kamil i Adeeb są autorami i producentami większości piosenek, poza numerem „Love Song”, za powstanie którego odpowiada MØJI z ekipy Chillwagon. Na krążku pojawiły się popularne już wśród fanów grupy propozycje audialne, takie jak  „Omen” czy „Words”. Nie zabrakło również nagrania „Oh my Gosh”, czyli debiutanckiego w Polsce singla Mannequin Mars, w naszym kraju wykonanego po raz pierwszy w programie „Must be the music”.

Wydanie tego albumu zamyka pewien etap w naszych muzycznych poszukiwaniach – mówią muzycy. – Piosenki, które znalazły się na nim, pochodzą z różnych etapów naszej działalności, są wynikiem różnych doświadczeń na przestrzeni kilku lat. Dla niektórych płyta może wydawać się nieco eklektyczna, ale taki jest właśnie przebieg naszych muzycznych poszukiwań i doświadczeń. Zmieniały się nasze gusta, różni ciekawi ludzie pojawiali się na naszej drodze, czasem ktoś podcinał nam skrzydła. Ale my mamy swoje cele i swoją wizję naszej drogi muzycznej. I bardzo zależy nam na polskich fanach! 

Nietuzinkowy, ekscentryczny duet Mannequin Mars dał się poznać polskiej publiczności za pośrednictwem produkcji „Must be the music. Tylko muzyka” emitowanej przez telewizję Posat. Ich muzyka to pop i dance w najlepszym gatunku. Bracia Kamil i Adeeb Alhaijali pochodzą z Rzeszowa, lecz mieszkają w Danii. Samodzielnie piszą, komponują i produkują wszystkie swoje utwory. Na liście ich dotychczasowych sukcesów należy wymienić wygraną w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez producenta Lady Gagi i The Rolling Stones, polegającym na stworzeniu najlepszej aranżacji. Po tym triumfie zespół wypuścił do stacji radiowej utwór „Killer on the dance floor”, cieszący się niemałym zainteresowaniem w rozgłośniach radiowych w Danii i… Rosji. Kolejne single zaprezentowane w Polsce to „Tip top” i „In the mirror”.


posłuchaj albumu „None other than”, klikając TUTAJ.

spis utworów:

1. „None other than”
2. „Love you a little”
3. „You can’t love me”
4. „Words”
5. „Signs”
6. „Omen”
7. „Love song” (feat. MØJI)
8. „Oh my Gosh”
9. „Through with that”
10. „You can’t love me (Ryuichiro Yamaki remix)”