Premiera albumu „proMODERN shakespired”

William Shakespeare od wieków inspiruje artystów. W jego strofach odnajdujemy uczucia towarzyszące nam wszystkim: miłość, śmierć, nienawiść, tęsknotę i piękno. Usłyszymy je również w subtelnym i wyrafinowanym albumie „proMODERN shakespired”, dostępnym od dziś, tj. od 8 grudnia br.


Czytając wersy Shakespeare’a, ma się wrażenie, że są w nich obecne nasze najgłębsze uczucia. Opowiadają o naszych codziennych emocjach, wyrażając je prostymi słowami ujętymi w kunsztowną formę. Muzyka współczesnych twórców podkreśla aktualność poezji brytyjskiego mistrza. Tak samo intymnie i w podobnie wysublimowany sposób. Pozwala zbliżyć się do znaczenia słów tajemniczych sonetów Williama Shakespeare’a – mówią członkowie proMODERN.


Sekstet proMODERN tworzą indywidualności muzyczne każdy jest wybitnym muzykiem i śpiewakiem, realizującym się także na innych polach artystycznej wypowiedzi. Stworzyli zespół specjalizujący się w muzyce współczesnej. Przekazują słuchaczom piękno i bogactwo sztuki początku XXI wieku jako najbliższej nam wszystkim, wykorzystującej znaną estetykę, odwołującej się do dzisiejszych doświadczeń.


Projekt „proMODERN shakespired” jest realizacją niezwykłej wizji artystycznej. Z prawdziwą dumą wnoszę swój wkład w tę pełną dramatyzmu podróż! – przyznaje Philip Lawson, zdobywca nagrody Grammy.


Zajrzyj po więcej:

proMODERN na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.