„Chodź Tu”, czyli solowy album Pauliny Przybysz

Właśnie dziś, tj. 6 października 2017, światło dzienne ujrzało solowe wydawnictwo Pauliny Przybysz zatytułowane „Chodź Tu”.

„Chodź Tu” to dość bezpośredni album – dowiadujemy się. – Odważne produkcje Pauliny i charakternych producentów zaproszonych do współpracy łączą się ze szczerymi wyznaniami. Gatunkowo artystka wraca trochę do muzyki, od której zaczynała swoją karierę, łączy hip-hopowe bity z soulowym wokalem, ale to wszystko ma bardzo współczesne brzmienie. Ciężka elektronika, trapowe werble przeplatają się z organicznymi samplami, dźwiękami pianina i wiolonczeli czy odgłosami natury. Za produkcje odpowiadają głównie chłopaki z Night Marks Electric Trio, czyli Marek Pędziwiatr, Spisek Jednego, Adam Kabaciński, a także ZamilskaTeielte, Andres Koper, Sander Mulder, Jacek Antosik i sama Paulina. Muzyka ta w połączeniu ze specyficzną poetyką tworzy ciekawą opowieść o relacjach, miłości, polityce, wolności, erotyce czy rynku muzycznym…


Album „Chodź Tu” dostępny jest na stronie sklepzmuzyka.pl oraz w serwisach online:
https://Kayax.lnk.to/PaulinaPrzybyszChodzTu
.


Ów krążek jest pierwszym projektem Pauliny Przybysz stworzonym pod pełnym imieniem i nazwiskiem wokalistki, gdyż, jak sama mówi, „ma coś konkretnego do powiedzenia”.

Utworami promującymi płytę są „Dzielne kobiety” i najnowszy  „Pirx”. „Pirx” to numer o związku – informuje wydawca. – O podróży dwojga ludzi, którzy nie poddają się przy pierwszym zakręcie. Nie jest to romantyczna opowieść o cukierkowym zakochaniu. To raczej rozmowa w której szczerość, wybaczenie, cisza i dotyk mają być ratunkiem na trudności prawdziwego życia w relacjach, ale monolog Pauliny, która nazywa siebie tu „królową dygresji” porusza po drodze wiele innych aspektów… Piosenka powstała przy współpracy Pauliny z Markiem Pędziwiatrem, Spiskiem Jednego i Adamem Kabacińskim


Zaś już w najbliższy poniedziałek, tj. 9 października, o godzinie 18 odbędzie się  internetowa relacja na żywo występu Pauliny w YouTube Pop Up Space Warsaw. Artystka wraz z zespołem zagra cztery piosenki z „Chodź Tu”. Cały występ będzie streamowany na kanale YouTube KayaxTV.Przypomnijmy, że 19 października koncertem w Warszawie rozpocznie się trasa koncertowa Pauliny Przybysz.


Zajrzyj po więcej:

Paulina Przybysz na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.