„Cucurrucucu Paloma” w wersji Artura Rojka i zapowiedź płyty

Właśnie dziś, tj. 29 września, w Internecie ukazał się cover „Cucurrucucu Paloma”, meksykańskiego evergreenu w wersji Artura Rojka. Piosenka ta zapowiada płytę „Artur Rojek koncert w NOSPR”, której premiera będzie mieć miejsce 3 listopada. 

Dwa wielkie francuskie hity lat 70., „Et Si Tu N’Existe Pas” i „L’ete Indien”, oraz jeden hiszpański w wykonaniu Julio Iglesiasa to piosenki z mojego dzieciństwa. Do teraz przenika mnie specyficzne uczucie, kiedy je słyszę. Przypominam sobie wakacje nad morzem, muzykę z dancingów słyszaną zza szyb hoteli podczas wieczornych spacerów po deptaku i lodowaty Bałtyk… – opowiada Artur Rojek.Przez wiele lat „Cuccuruccu” siedziało gdzieś we mnie, ale w natłoku różnych innych spraw z czasem o nim zapomniałem… Aż do momentu filmu „Porozmawiaj z nią” Almodovara, w którym wykonuje ją słynny brazylijski piosenkarz Caetano Veloso. Tu brzmi zupełnie inaczej. Jest bardziej subtelna, minimalna i trudniejsza rytmicznie, ale to chyba najpiękniejsza wersja jaka istnieje. Oglądaliśmy to z Bartkiem Dziedzicem często w przerwach podczas nagrywania albumu „Składam się z ciągłych powtórzeń”Tuż przed ostatnią trasą promującą mój debiut solowy padł pomysł, żeby zrobić z tego cover. Zdarzyło mi się to dwa, może trzy razy, że na rzucone hasło: „a może zrobimy (tutaj pada tytuł piosenki)?” odpowiedzieć od razu TAK. Tak było z „Don’t Answer Me” Alan Parsons Project” (Lenny Valentino), „Et Si Tu N’Existe Pas” (Myslovitz) i „Cuccuruccu Paloma” (solo). Cieszę się, że mogę teraz się tym z Wami podzielić… dodaje wokalista.

Wydawnictwo „Artur Rojek koncert w NOSPR” to  zapis wyjątkowego koncertu. Odbył się on 29 listopada 2015 roku w sali NOSPR w Katowicach, gdzie Artur Rojek wystąpił wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Usłyszymy tu autorski materiał muzyka, lecz także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert oraz utwory z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.


Premierę płyty zaplanowano na 3 listopada br., a już 9 października rusza jej przedsprzedaż na stronie www.sklepzmuzyka.pl.


Zajrzyj po więcej:
Artur Rojek na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.