Daniel Bloom i Tomek Makowiecki wydali wspólny singiel!

Utwór „Heartbreakers” z gościnnym udziałem Tomka Makowieckiego to kolejny singiel promujący album Daniela Blooma „Lovely Fear”.

Piosenka utrzymana jest w klimacie charakterystycznym dla tego artysty, ale potrafi też zaskoczyć w kilku momentach… Przekonajcie się o tym sami!

Klip możecie obejrzeć poniżej:


Daniel Bloom od 20 lat tworzy muzykę elektroniczną do filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Uznanie przyniosły mu  ścieżki dźwiękowe do filmów Jacka Borcucha„Wszystko co kocham”, „Nieulotnych” przy których współpracował z Leszkiem Możdżerem i przede wszystkim nominowana do Orłów muzyka do „Tulipanów”. Przez lata z Józefem Skrzekiem, Stevem Schroyderem (ex Tangerine Dream), Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering. Do współpracy przy Lovely Fear” Bloom zaprosił takich artystów jak Mela Koteluk, Tomek Makowiecki, Jon Sutcliffe (The Sulk), Marsija.


Warto wspomnieć również, że krążek „Lovely Fear” został nominowany do prestiżowej nagrody Fryderyk 2016  w kategorii ALBUM ROKU ELEKTRONIKA I ALTERNATYWA. Z kolei Klip Daniela Blooma do utworu Katarakta” z gościnnym udziałem Meli Koteluk jest nominowany do TELEDYSKU ROKU.

Autor: Łukasz Borys

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *