Druga płyta Holly Blue pt. „UpBeat”

UpBeat to zupełnie nowe oblicze zespołu Holly Blue, płyta na której zespół poszerza muzyczne horyzonty, pokazuje nową jakość i przesuwa granice szeroko pojętego popu. Album jest przebojowy i melodyjny. To 13 anglojęzycznych piosenek, 50 min. muzyki na wysokim, światowym poziomie. Oprócz autorskiego materiału, zespół nagrał cover Roisin Murphy „Primitive” w nowej zaskakującej aranżacji, o którym sama Roisin powiedziała „WOW I love this, it’s tremendous!!!”

Holly Blue

JOHN-LEMON POLSKA z okazji wydania „UpBeat” przygotował limitowaną edycję napojów z logo Holly Blue. Napoje będą dostępne w sprzedaży w Polsce i innych krajach Europy.

Album  promują dwa single:

O płycie

„Uważamy, że nie ma sensu nagrywanie takich samych stylistycznie płyt. Mamy wiele inspiracji i wystarczająco wiele twarzy, aby nagrać płytę gitarową, elektroniczną, country czy nawet symfoniczną”

mówi Emil Blant, producent płyty.
Pierwsza płyta, „First Flight” była melancholijna, senna, bardzo gitarowa i dawała dużo do myślenia, z kolei jej następca „UpBeat” to zdecydowanie album do tańca i zabawy. Ma w sobie dużo energii i pozytywnego przesłania. Opiera się na mocnych bitach, basach i syntezatorach, choć nie brakuje tam też gitar i innych żywych instrumentów takich jak sekcje dęte i smyczkowe.

Album został wydany przez debiutująca na rynku fonograficznym wytwórnię Soundpetersburg Records. Jednym z jego producentów jest Eddie Stevens, znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7. Produkcją materiału zajął się Emil Blant. Całość zmiksował i zmasterował Marcin Szwajcer.

Najbliższe koncerty:
26 czerwca – Warszawa – IMS Warsaw Fashion Street 2016
16 lipca – Zakopane – HEJ FEST
22 lipca – Środa Śląska – Festiwal Uwolnić Muzykę
29 lipca – Świętochłowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *