Dwa Pokoje oznajmiają: „To już”

Światło dzienne ujrzała właśnie płyta EP projektu Dwa Pokoje. Ten dpminialbum, przez samych twórców nazywany albumem dokumentalnym, jest szczerym sprawozdaniem z życia dwojga zakochanych w sobie ludzi. Premiera „To już” miała miejsce 18 listopada br.


Dwa Pokoje zostały stworzone w oparciu o autopsyjne doświadczenia Agaty i Wojtka. Jak zgodnie przyznają, połączyła ich muzyka. Praca nad słowami, a następnie nad kompozycjami przybrała formę odbicia lustrzanego ich wzajemnych, ewoluujących relacji.


Nie wiemy jak to się stało, że zaczęliśmy razem tworzyć, choć pamiętamy, że umówiliśmy się, że nigdy nie będziemy tego robić – żartują Agata i Wojtek.


Powstały materiał stanowi zarazem prywatny zbiór przeżyć i zestaw uniwersalnych prawd. W tekstach znajdziemy bowiem nie tylko blaski wspólnego egzystowania, ale i cienie dwuosobowej codzienności. W słowa wpleciono radość, fascynację i tęsknotę, lecz są tu także ślady bólu, nieporozumień czy wkradającej się do związku rutyny.


W Dwóch Pokojach usłyszymy niecodzienne połączenie indie popu z klasycznym instrumentarium, na które składają się: kwartet smyczkowy, harfa i fortepian. Całość muzyczna opiera się na kontrastach realności i wytworów wyobraźni.


Producentami krążka są Agata i Wojtek. Za realizację i miks odpowiedzialny jest Jacek Trzeszczyński, znany między innymi jako realizator płyty „Mamut” Fisz Emade Tworzywo. Wspomniany kwartet smyczkowy wykonał Atom String Quartet, zaś na gitarze zagrał gościnnie Michał Przerwa-Tetmajer z Jazzpospolitej. Promującą album sesję zdjęciową wykonały Chi-Chi Ude i Agata Adamczyk (Panna TutliPutli). Nad powstaniem teledysków czuwali Piotr Matejkowski i Jakub Burakiewicz (autorzy chociażby „A Summer Sale” Tomka Makowieckiego) oraz Karol Łakomiec i Wiktor Malinowski (współpracujący z Kasią Lins, Agi Brine i Ralphem Kamińskim). Okładka to dzieło wieloletniego przyjaciela duetu. Wykonał ją wybitny grafik Marcin Benedek.


Posłuchaj „To już” w serwisie YouTube:


Tracklista:
1. To już?
2. Nie dziś
3. Powrót
4. Wyprawa


Zajrzyj po więcej:
Dwa Pokoje na Facebooku


dp2

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *