Factor 8 prezentuje klip do utworu „The Mockracy” i zapowiada nową płytę

Bydgoska rockmetalowa formacja Factor 8 zaprezentowała swój kolejny klip, zrealizowany do utworu „The Mockracy”. To „mocny i wymowny w antysystemowym przesłaniu obraz” kończący etap promocji poprzedniego albumu grupy, która jednocześnie zapowiada nowy krążek.


Muzycy planują rozpocząć sesję nagraniową nowej płyty na przełomie października i listopada. Jeszcze w grudniu bieżącego roku zespół zaprezentuje pierwszy singiel z klipem – dowiadujemy się.„The Mockracy” jest jednym z utworów z poprzedniej płyty Factor 8 „The Valkyries”, wydanej w 2016 roku.


Ten utwór i klip to wyraz wzmagającego się przez lata gniewu, buntu przeciwko systemowi bezdusznej biurokracji i bezmyślnych urzędników –robotów – mówi Bartek Wojciechowski, wokalista zespołu. – Gnębią nas chorymi przepisami, musimy spełniać setki, tysiące wymogów, płacić praktycznie za każdy świstek, czekać w „nieskończoność”, aż łaskawie wydadzą nam potrzebne pozwolenia. Moje życie napisało tę historię. Mam tego dość i tym teledyskiem dokładamy małą cegiełkę do tego, żeby obalić system, który upadla ludzi od tylu lat. Nie będę biernie się temu przyglądał. Przez lata jestem upokarzany przez administracyjno-biurokratyczny aparat naszego państwa – dodaje muzyk.


Poprzednim singlem promującym płytę Factor 8 był tytułowy „The Valkyries”:


Korzenie formacji Factor 8 sięgają roku 2009 roku. Od początku istnienia grupa cieszyła się bardzo dobrym odbiorem zarówno ze strony słuchaczy, jak i mediów czy krytyki, o czym świadczą kolejne sukcesy na gruncie ogólnopolskich przeglądów i festiwali oraz koncerty na jednej scenie z najważniejszymi zespołami nurtu rock/metal w kraju (między innymi Kat, Vader, Virgin Snatch, Organek, Chainsaw czy None). Po latach intensywnego koncertowania oraz kilku składowych roszadach Factor 8 wszedł do studia Red Sun w Bydgoszczy, gdzie nagrał debiutancką płytę „The Valkyries”. Krążek promowany był cyklem koncertów u boku  takich wykonawców, jak IRA, Kat czy Turbo.


„The Valkyries” (cały album):


Zajrzyj po więcej:

Factor 8 na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.