Fonetyka rozpoczyna unikatowy projekt z Grzegorzem Ciechowskim na czele!

fonetykaFonetyka rozpoczyna unikatowy projekt artystyczny, który zakończy się wydaniem kolejnego albumu! Tym razem zespół na warsztat bierze wiersze Grzegorza Ciechowskiego. Możecie spodziewać się nieco innego oblicza Fonetyki.

Do każdego z singli zaprojektowana będzie również dedykowana okładka oraz teledysk. Teksty Grzegorza Ciechowskiego znajdą w swoje odzwierciedlenie zarówno w muzyce, jak i obrazie. Niech będzie to mały ukłon w stronę artysty, w 15. rocznicę jego śmierci.

Będzie to album koncepcyjny, składający się z dziewięciu piosenek, które powstaną do wybranych wierszy Ciechowskiego. Założenie jest takie, by mniej więcej co miesiąc publikować jeden utwór. Po publikacji wszystkich dziewięciu singli zamierzamy wydać pełen album. Na początek pokarzemy mój ulubiony wiersz z tej książki: „Remote Control – mówi Przemysław Wałczuk, producent płyty i wokalista zespołu.

Fonetyka -„Remote Control”

Klip ukaże się niebawem!


Remote Control, to wyjątkowe nagranie, ponieważ zaprosiłem do studia Helę Ciechowską, którą w tej piosence będzie można usłyszeć. Udział córki autora tekstu to nie tylko symboliczny zabieg, puszczenie oka w stronę nieśmiertelności… Wrażliwość Heli nadała tej piosence wyjątkowy charakter artystyczny. Generalnie, będzie to płyta zupełnie inna od poprzednich, na pewno lżejsza i nieco akustyczna. Myślę, że to również wyjątkowy album dla nieżyjącego od 15-stu lat autora tych wierszy, którego jeśli pamiętamy, to jako rockmana. Chciałbym, aby dzięki Fonetyce, ludzie dowiedzieli się o tym, że Ciechowski był również poetą – dodajęPrzemysław Wałczuk


12733379_1269513136399425_4839311860956067570_n

Od 2011 r. formacja Fonetyka, konsekwentnie nagrywa albumy z tekstami literackimi z najwyższej półki. W ostatnich latach nakładem wytwórni Universal formacja wydała muzyczne opracowania poetów wyklętych – Requiem dla Wojaczka, następnie Bursa– teraz na warsztacie zespołu znalazł się największy poeta polskiego rocka Grzegorz Ciechowski. W 2016 Fonetyka planuje album, którego warstwę słowną wypełnią wiersze z książki ”Wokół Niej” obywatela G.C. Na płycie znajdą się wyłącznie opracowania tekstów, do których Ciechowski nie skomponował muzyki. Projekt powstaje za zgodą Anny Skrobiszewskiej, wdowy po Grzegorzu Ciechowskim.

Premiera wrzesień/październik.


Zajrzyj tu:

Fonetyka: https://www.facebook.com/FONETYKA/timeline

 

Alicja Gac

Twórca oraz Wydawca portalu Muzykoholicy.com ✌

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *