„Gatunek L”, czyli nowy album i singiel GrubSona

Właśnie dziś, tj. 29 września, nakładem Wydawnictwa Agora i Supa’high Music ukazał się album „Gatunek L” GrubSona. To również dzień premiery singla o tym samym tytule, będącego esencją całej płyty oraz próbą podsumowania całej dotychczasowej kariery muzyka, a równocześnie uniwersalną opowieścią o ludziach i o tym, co siedzi w głowach wszystkich nas.


To wszystko to przepiękny i cudowny, a jednocześnie przerażający… gatunek ludzki – mówi GrubSon. – Najciekawsi przecież są i zawsze byli ludzie. To ludzie są siłą sprawczą rzeczy. To ludzie są źródłem wszystkich problemów, a także sposobem na ich rozwiązanie. To fascynujące.


Fascynujący jest również sam teledysk. Za jego produkcję, tak samo jak przy poprzednich singlach z „Gatunek L”, czyli „Restart” „Rudeboy Stance”, odpowiada Michał Schwierc z SCH Media.


Jesteśmy świadomi ryzyka – dodaje GrubSon. – Ale uznaliśmy, że w tym konkretnym przypadku najważniejszy jest przekaz. Ograliśmy cały klip… tekstem utworu. Kiedy zobaczyłem finalny efekt, nie wyobrażam już sobie, że mogło być inaczej. Chodziło o nastrój. Wszystko, co widzicie na ekranie, to kombinacja długi ujęć i animacji komputerowej przygotowanych przez RAZ Company.„Gatunek L” stanowi mieszankę ulubionych stylów i gatunków GrubSona oraz mocnych tekstów tworzonych w oparciu o sumę doświadczeń w trasie i poza nią. To pierwszy krążek nagrany i stworzony całkowicie niezależnie. Za produkcję odpowiedzialni są DJ BRK, SoDrumatic, OER, i v, a za mix i mastering – Dj Eprom.


„Gatunek L” można nabyć w dwóch wersjach: normalnej i specjalnej. Edycję specjalną, zwaną też limitowaną, wydano w formie książkowej, zawierającej, poza samą płytą, dopełniające całości zdjęcia, specjalne grafiki oraz nowelę pod tym samym tytułem, napisaną gościnnie przez Przemka Corso specjalnie na premierę albumu.


Zajrzyj po więcej:

GrubSon na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.