Hejt goni hejt, czyli Madox prezentuje najnowszy teledysk

Madox

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych, młodych piosenkarzy – Madox, wypuścił właśnie teledysk do najnowszego singla ,,Girl From Warsaw Streets”. Nic w tym nie byłoby zadziwiającego, oprócz wielkiej fali hejtu i obelg w stronę piosenkarza.

Premiera teledysku odbyła się 11 maja 2016 roku. W kilka dni klip zanotował ponad 12,5 tysiąca wyświetleń i ponad 350 łapek w dół, co stanowi około 3/4 wszystkich. Co więc jest nie tak z teledyskiem, skoro singiel przyjął się nadzwyczaj dobrze?

,,Obrazek”, który powstał do utworu ,,Girl From Warsaw Streets” został nakręcony różnego rodzaju telefonami. Najwidoczniej musiały to być naprawdę drogie telefony – bo jakość jest niemal znakomita, nie zmienia to faktu, że artysta ukazał tu realia dnia codziennego Warszawy i stołecznych imprez, każdy wszystko filmuje smartphone’m, wszystko jest uwieczniane, zapisywane, nie nosimy przecież przy sobie kamer telewizyjnych. O to właśnie tu chodzi, codzienność i zwyczajność.

Dlaczego to, co otacza nas na co dzień wzbudza tyle negatywnych emocji? Czyżbyśmy wstydzili się tego co w większości sami robimy i świetnie się przy tym bawimy?


Madox w utworze chciał przedstawić Warszawę taką, jaką widzi. W teledysku możemy zaobserwować tancerzy oraz bawiące się osoby transseksualne w jego towarzystwie. Dobra zabawa przeplata się z alkoholem i narkotykami. Czy taka jest Warszawa ?

Teledysk obraża Warszawianki. Piosenka przyjemna dla ucha, ale ten teledysk… łapka w dół

Muzyka fajna, ale tym teledyskiem obrażasz warszawianki.  Zawiodłam się.

Odpowiedź jest prosta i banalna. Nie. Madox w sposób sarkastyczny i prześmiewczy chciał przedstawić tytułową ,,dziewczynę z ulic Warszawy” ukazując ją jako osobę bez jakichkolwiek zahamowań, lubiąca imprezę z dużą dawką alkoholu i drug’ów. Czy ktokolwiek jest w stanie zaprzeczyć istnieniu takich osób? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam drodzy czytelnicy.


Hejt, Hejt, Hejt…

Szulim robi karierę

A może na teledysku nie ma Madoxa? Przecież wszyscy widzimy tam doskonale, że koke wciąga Agnieszka Szulim! Na pewno musiała się rozstać z Starakiem i topi smutki opijając się i ćpając jak szalona!

Nie widzicie tam Agnieszki Szulim? No to może Magda Mołek?

Efekt uboczny całego tego zamieszania nieoczekiwanie może wpłynąć na korzyść tego teledysku. Iluż ludzi wejdzie tylko po to, żeby zobaczyć, czy faktycznie występuj tam Agnieszka Szulim, albo Magda Mołek? Umiejętne użycie hejtu może doprowadzić do całkiem niezłej reklamy, a przecież o to w reklamie chodzi, o zainteresowanie odbiorcy. Ktoś wejdzie, zobaczy, odsłucha, piosenka wpadnie w ucho i będzie męczyła przez resztę dnia.


Dodam, że bezczelna kradzież znaku rozpoznawczego Davida Bowie’go to totalny brak szacunku dla jego genialnej twórczości, a to co Ty sobą reprezentujesz to jakiś chłam.

Oprócz jednego wielkiego porównywania do innych gwiazd i celebrytek, Madoxowi oberwało się za oddanie hołdu Davidowi Bovie. W teledysku do ,,Girl From Warsaw Streets” wokalista namalował sobie na twarzy asteryzm Boviego – większość uznała to za brak szacunku dla jego genialnej twórczości. Miał być hołd, a wyszło inaczej. Może faktycznie nie był to zbyt fortunny zabieg. Każdy jednak ma prawo do wyrażania hołdu w sposób jaki dla niego niesie jakieś przesłanie. Kolejny raz wzbudza kontrowersje, kolejny raz zwraca uwagę na piosenkę i teledysk. Czyżby zabieg zadziałał?


Oberwało się także drag queen

marne te drag queen, widać żę made in Poland, hahaha…

Dokładnie, made in Poland, made in Warsaw, wyśmiewamy wady, podchodzimy ze zdrowym dystansem do wszystkiego, hejt? Skąd ten hejt? Nie lepiej pośmiać się razem z artystą z tego co nas otacza?

Przypomnijmy w tym miejscu słowa Madoxa :

Pamiętajcie, że najważniejsze to być sobą, żyć w zgodzie ze swoją duszą, wbrew wszystkim szczekającym. Wierzcie w siebie, nieście światu dobro i wolność, a świat do Was się uśmiechnie, gdyż zdrowe ryby płyną pod prąd.


A teraz zapraszam do obejrzenia teledysku. Przed Wami Agnieszka Szulim… a może Magda Mołek… nie, to jednak MADOX, miłego odbioru z przymrużeniem oka.


Madox na Facebooku

Madox w akcji Wspieramy Polskich Artystów

#ROZMÓWKA z MADOXEM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *