KAMP! powraca – nowy singiel i teledysk już dostępny

Najsłynniejsze polskie elektroniczne trio powraca w wyjątkowym stylu. Nagrany w Red Bull Station w Sao Paulo najnowszy singiel Kamp! „Deny” zapowiada kolejne wydawnictwo zespołu. Klip do „Deny” zobaczyć można na stronie www.redbull.pl/deny .

Kamp! to pochodzący z Łodzi wyjątkowy zespół, który słynny jest z nieszablonowego podejścia i nieustannego przekraczania granic w tworzeniu muzyki. Jego brzmienie od początku powstania ewoluowało w różnych kierunkach muzyki elektronicznej, za które odpowiadają niezmiennie od 2007 roku Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski i Tomek Szpaderski. Nowy album nagrany został w Red Bull Staion w Sao Paulo, a przy jego tworzeniu pomagał Bartek Dziedzic. Uznany producent, muzyczny odpowiedzialny m.in. za brzmienie „Grandy” Brodki czy debiutu Artura Rojka, wniósł powiew świeżości w pracę zespołu całkowicie wywracając ją do góry nogami. Dzięki czemu trzecia, jeszcze bezimienna płyta Kamp!, bez cienia wątpliwości zapisze się na długo w pamięci słuchaczy.Zapowiadający kolejny krążek Kamp! utwór „Deny” zaskakuje na wielu poziomach. Nawiązując do popowych korzeni zespołu oraz brzmień charakterystycznych dla lat 90-tych mocno zaznacza kolejny krok zespołu w eksploracji nowych terenów dźwiękowych. „Deny” także strukturalnie odznacza się na tle innych dotychczasowych oraz najnowszych kompozycji Kamp! Jest piosenką w jej najbardziej klasycznym wydaniu, z tradycyjną budową, zwrotkami i refrenami. Co więcej, powstałą w wyniku całkowicie nowego procesu twórczego inspirowanego atmosferą Brazylii i chaosem otaczającym Praça da Bandeira. Miejscem, gdzie znajduje się studio Red Bulla w Sao Paulo.

Red Bull Station to dawna elektrownia zamieniona na sale wystawowe, pracownie, galerię, restaurację i studio nagrań, która na pięć dni oraz na ponad 50 godzin sesji stała się pracownią Kamp!


„Chaos komunikacyjno-architektoniczny panujący wokół studia Red Bulla idealnie odzwierciedlał początek prac na naszymi nowymi utworami. W którym kierunku iść z nową muzyką, na czym budować szkice utworów, jak mieszać ze sobą skrajnie różne inspiracje muzyczne każdego z nas?”


Powstały w nim utwór „Deny”, przynoszący na myśl egzotyczne słoneczne wieczory, jest dowodem na to, że Kamp! znaleźli w Brazylii prawidłową odpowiedź.

Wideoklip promujący „Deny” kontynuuje myśl przewodnią towarzyszącą muzykom przy tworzeniu kolejnego albumu, jaką było eksploatacja potencjału zespołu na całkiem nowych niż dotychczasowe płaszczyznach. Tym razem padło na członków zespołu, którzy po raz pierwszy grają główne role w teledysku. Za kamerą ponownie stanął Łukasz Zabłocki, który współpracował już z muzykami przy okazji poprzedniej płyty.


Kamp! na na Red Bull

Kamp! na Facebook

Kamp! na You Tube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.