LemON szokuje teledyskiem do „Papieru”

LemON zaprezentował klip do drugiego utworu z płyty „TU”. Zespół znany do tej pory z mniej rockowego wizerunku pokazuje całkiem inne, nowe oblicze.


Zanim światło dzienne ujrzał „Papier„, zespół zapowiedział jego premierę tajemniczą akcją. Losowo wybrani fani dostawali list z rysunkiem kwiatu poziomki i wersem piosenki.

Premiera odbyła się w piątek, 9 czerwca. Tę datę na pewno zapamięta duże grono fanów. LemON teledyskiem zadziwił wszystkich. Nie był cukierkowy, nie pokazał miłości pełnej serduszek i kwiatów. W „Papierze” są prostytutki, brud, ciemna strona ludzkiej psychiki a także wspaniały Piotr Nowak, który zagrał uzależnionego od pożądania i seksu mężczyznę.

Charakterystyczną poziomkę zespół zaprezentował w nieoczywisty sposób, na marynarce Igora Herbuta. Stonowane barwy i półcień nie powodują jednak, że klip nudzi. Wręcz przeciwnie, do samego końca nie można ukryć zachwytu nad zmianą, jaka zapanowała w twórczości LemONa.

Sam zespół powiedział, by przy interpretacji teledysku zachować otwarty umysł.LemON to polsko-łemkowsko-ukraińska grupa, założona w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta, tuż po zakwalifikowaniu się do programu „Must Be the Music” na precastingu we Wrocławiu, na który Igor Herbut wybrał się spontanicznie ze swoim kuzynem Adamem Horoszczakiem. W etapie castingowym pięcioosobowy już zespół wykonał w języku łemkowskim utwór „Litaj ptaszko”, który zachwycił jurorów i zagwarantował grupie udział w półfinałach. Piosenka „Dewiat” także przekonała do siebie publiczność, dzięki czemu zespół awansował do finału i ostatecznie wygrał trzecią edycję programu.

Nazwa zespołu jest połączeniem cząstki nazwy Łemkowszczyzna „Lem” oraz angielskiego „ON”, w wolnym tłumaczeniu: „TylkoWŁĄCZ”.


Zajrzyj po więcej:

LemON na Facebooku

Strona WWW


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.