Londyn w nowym klipie Wojtka Mazolewskiego

Zaledwie kilkadziesiąt godzin temu, tj. 14 września br., w Internecie ukazał się teledysk w reżyserii Krzysa Wintera ilustrujący utwór „London” Wojtka Mazolewskiego. Singiel ukazał się w kwietniu tego roku i cieszył niemałym powodzeniem na Wyspach Brytyjskich.


W tym utworze zawarłem moje muzyczne skojarzenia związane z Londynem – wyznaje Wojtek Mazolewski. – To miasto jest dla mnie jednym z najważniejszych miejsc na świecie, pełnym inspiracji nie tylko muzycznych, ale także życiowych. W tym miejscu skupiały się energie, tu rodziły się nowe gatunki, które na mnie wpłynęły. W moim muzycznym Londynie usłyszycie jazz, rock lat 70, punk, ska czy czy techno. Dopełnieniem tych muzycznych obrazów jest nowoczesna i nieoczywista dla wielu twarz Londynu. Zapraszam Was wszystkich na muzyczną i architektoniczną wycieczkę po tym wyjątkowym nie dającym zasnąć mieście.


Wideoklip utrzymany w czarno-białej estetyce, pełen geometrycznych brył oprowadza nas po Londynie, jakiego większość z nas nie zna – dowiadujemy się. – W obrazie pojawiają się także fragmenty koncertowej premiery singla, która odbyła się podczas prestiżowego cyklu Church of Sound w londyńskim kościele St. James the Great Church.Winylowy singiel „London” wydany przez londyńską wytwórnię Lanquidity Records to kontynuacja Złotej Płyty „Polka”. Utwór spotkał się z fantastycznym przyjęciem brytyjskiej publiczności i krytyków. Singel odniósł  sukces na Wyspach Brytyjskich, można było go posłuchać w rozgłośniach BBC, NTS, WorldwildeFM. Utwór znalazł się także w notowaniu Listy Przebojów Trójki. Wydany na 12-calowym winylu zawiera dwa utwory: tytułowy „London” na stronie A oraz cover Art Ensemble of Chicago „Theme de yoyo” na stronie B. Utwory z singla pojawią się w dystrybucji digitalowej nakładem Wydawnictwa Agora.


Obok lidera w skład zespołu wchodzą: Oskar Torok (trąbka), Marek Pospieszalski (saksofon), Joanna Duda (instrumenty klawiszowe) i Qba Janicki (perkusja).


Rozpoczyna się jesienna trasa promująca singiel. Sprawdźcie, które miasta odwiedzi Kwintet Wojtka Mazolewskiego:

30.09 – Memorial To Miles, Targi Kielce, Kielce

04.11 – Zaduszki Jazzowe, MOK, Siedlce

05.11 – Vertigo Jazz Club, Wrocław

14.11 – Underground Pub, Rzeszów Jazz Festiwal 

16.11 – Hotel Młyn Jacka, Wadowice

18.11 – RCK, Palm Jazz Festival, Raciborz

06.12 – Klub Stodoła, Warszawa


Zajrzyj po więcej:

Wojtek Mazolewski Quintet na Facebooku

Pink Freud na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.