Mati prezentuje debiutancki album „Eldritch”

Mati prezentuje debiutancki album „Eldritch”, który swoją premierę miał 20 listopada. Krążka można posłuchać na portalu Soundcloud.

Mati (Mateusz Marzec) – człowiek o wielu talentach: początkujący producent, wokalista, instrumentalista, autor muzyki i tekstów. Tworzy muzykę elektroniczną z domieszką brzmień akustycznych. To, co go wyróżnia spośród wielu, to charakterystyczny delikatny i oryginalny głos.

Chęć wydania własnej płyty sprawiła, że Mati postanowił spróbować swoich sił jako producent. Album powstał w studio domowym, na sprzęcie o ograniczonych możliwościach. W tworzeniu albumu pomocna stała się wiedza ze szkoły muzycznej, studiów muzykologicznych oraz gra na instrumentach.


Mam świadomość, że nie jest to materiał perfekcyjny pod względem wykonawczym. Brak wiedzy o produkcji jest z pewnością słyszalny. Na chwilę obecną zależy mi jednak na zdobywaniu odbiorców i sprawdzeniu czy ta muzyka może się podobać” – mówi Mati.


„Eldritch”, to staroangielskie słowo, używane tego, aby opisać to, co jest nieziemskie, dziwne, upiorne i niezrozumiałe.


W odniesieniu do mojego albumu można to rozumieć po prostu jako dziwny, czyli określenie jednym słowem mojej osoby. Zależało mi na tym, aby tytuł albumu stanowił jedno słowo, które tym samym będzie oryginalne” – mówi Mati.


Z albumu „Eldritch” pochodzą dwa single: „Wind” i „Minor”.


Singiel „Wind”:


Kompozycja „Wind” wyraża wiarę w lepszy świat, wolny od codziennych trosk i zmartwień. Tytuł utworu posiada znaczenie symboliczne. W odniesieniu do religii chrześcijańskiej, wiatr symbolizuje życiodajne tchnienie Boga, wielką Bożą potęgę; symbol ludzkiego życia, duszy i wolności. Autor utworu zachęca do siania dobra i akceptacji.


Singiel „Minor”:


Kolejny singiel „Minor” jest wyrazem miłości autora do muzyki, która jest jego wielką pasją i całym życiem.


Zajrzyj po więcej : 

Mateusz „Mati” Marzec na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.