Nadszedł czas na Części Wspólne! [posłuchaj]

AprAxjA

Dziś Dzień Dziecka, a co za tym idzie? Rozpoczęcie kolejnego miesiąca z dużą ilością PREMIER! Na pierwszy ogień – Części Wspólne! 


AprAxjA to dwóch schorowanych typów poddających się kuracjom dźwiękowym. Starszy z braci PTR (rocznik ’88) odpowiada za teksty, które przy użyciu aparatu mowy wypluwa na podkłady, będące wyrazem manualno-wyobrażeniowych działań A2d+M’a (rocznik ’91). Grupa ta powstała w 2007 roku, a w czerwcu 2013 do sieci trafił debiutancki materiał duetu zatytułowany „Ciasto z bakaliami„.


AprAxjA

„Części wspólne” to koncepcyjna opowieść o tęsknocie i przemijaniu. Muzyczne eskapady A2d+M’a po zakamarkach jazzu, soulu i funku przeplatane są krótkimi wypadami w stronę nowoczesnych brzmień, dopełnionymi ciepłymi dźwiękami KORGa Polysix. Teksty PTR’a pełne chaotycznych skojarzeń, rwanych myśli i sugestywnych symboli, zapraszają słuchacza do wspólnej podróży w czasie i przestrzeni, w której pragmatyzm ustępuje miejsca temu, co nieuchwytne.


Zobacz najdłużej kręcony klip w historii hip-hopowej kinematografii! 


Słuchając całego albumu przestaje myśleć nad tym, że jest to hip-hop za którym notabene nie do końca przepadam. Każde z tych utworów broni się bardzo chilloutową linią melodyczną. Trochę old jazzu, funku i elektronicznych bitów w hip-hopie ? Dlaczego nie!

To wszystko trochę mnie hipnotyzuję, skłania do powrotu na sam początek playlisty… Chyba o to chodziło chłopakom z AprAxjA 😉 


AprAxjA – Części wspólne

Info: Nad miksem z charakterystycznym dla siebie pietyzmem czuwał Zrylc@3citysound, a ostateczny szlif w postaci analogowego masteringu dorzucił Michał Eprom Baj w Eprom Sounds.
Okładka zaprojektowana przez Magdalenę Czechowską nawiązuje do refleksyjnego  charakteru albumu,osadzonego w minionych realiach.

Gratka dla Muzykoholików: 
Do kompletnego zrozumienia znaczenia Części wspólnych nieodłącznym elementem pozostaje trzymane w ręku CD. PTR i A2d+M jako wielcy miłośnicy nośników ostatnie wskazówki zamieścili właśnie w booklecie dołączonym do płyty.
Pod adresem apraxja@gmail.com zamawiać można fizyczne wydanie albumu. 300 ręcznie numerowanych egzemplarzy trafi do sprzedaży  w pierwszej połowie czerwca.

Patronat medialny: Blog Mateusza Osiaka, goodkid, HipHopKultura.pl, Muzykoholicy.com, PoznanskiRap.com, Rap Biznes Blog, RapNews.pl, zPodziemia.pl

Zajrzyj tu:

YT: https://www.youtube.com/channel/UCRfDtLOHh7bj5Z42EYYjLVQ

Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad EPką AprAxjA – „Części wspólne”


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *