Premiera nowego albumu Andrzeja Piasecznego „O mnie, o Tobie, o nas”

W miniony piątek, tj. 13 października 2017, w sklepach muzycznych ukazało się nowe wydawnictwo Andrzeja Piasecznego, świętującego w tym roku 25-lecie pracy scenicznej.


Jak informuje wydawca, „O mnie, o Tobie, o nas” zawiera zmysłowe kompozycje Ani Dąbrowskiej i intymne teksty Andrzeja Piasecznego. To płyta nie tylko dojrzała, ale też zaskakująco pogodna. – Tak, jestem uśmiechniętym, szczęśliwym człowiekiem mówi o sobie wokalista, równocześnie opisując nastrój albumu. Energia dwóch żywiołów zaowocowała dziesięcioma premierowymi utworami.


Pomysł współpracy z Anią Dąbrowską, pierwszą damą polskiego popu, nie tylko świetną wokalistką, ale też znakomitą autorką piosenek, narodził się ponoć przed dekadą. – Dla nas obojga było oczywiste, że prędzej czy później znowu się spotkamy – przyznaje Piaseczny. – Los zetknął nas ponownie w pierwszej edycji „The Voice of Poland” i znów zamieniliśmy na ten temat kilka zdań: może powinniśmy, może kiedyś, może za chwilę… Kwitło to, więc bardzo wiele lat i wreszcie wydało owoce.


Z jednej strony słychać w nich charakterystyczny sznyt Ani, z drugiej – to bez wątpienia styl i klimat Andrzeja. O pogodzenie dwóch żywiołów w studiu zadbał Michał Przytuła. Stary, dobry znajomy, z którym Piaseczny współpracował jeszcze w latach 90., a którego uchu do dobrej, przebojowej muzyki zawdzięczamy również produkcje Kayah czy Reni Jusis.


Przytuła nadał ostateczną formę utworom, których treść wypływa z osobistych doświadczeń Andrzeja Piasecznego, ale dotyczy spraw znanych nam wszystkim. To piosenki o miłości, przyjaźni i potrzebie bliskości z ukochanymi osobami, czerpaniu radości z tego, co tu i teraz. – Piosenki o uczuciach są uniwersalne – podkreśla muzyk. – Opowiadam, więc o sobie, ale mogą się w tym odnaleźć inni ludzie, jeśli tylko tego chcą.


„O mnie, o Tobie, o nas” – tracklista:

 1. Z popiołów
 2. Wszystko dobrze
 3. Na palcach
 4. Czas
 5. My
 6. Twój największy skarb
 7. Cokolwiek potem
 8. God Pride
 9. Do jutra
 10. Ze snów naiwnych

Album promują single „My” oraz „Wszystko dobrze”. Do nagrania „Wszystko dobrze” powstał także teledysk będący obrazem ulotnej relacji dwojga ludzi. W głównej roli kobiecej wystąpiła przyjaciółka artysty – Malwina Wędzikowska.W dniu premiery, 13 października, o godzinie 18.30 Andrzej Piaseczny spotkał się z fanami w warszawskim Empiku Junior.


Nowe utwory będą wykonywane podczas jubileuszowej „25 Tour”, która rozpoczęła się 2 października 2017 i potrwa do grudnia br. Sprawdźcie, gdzie w najbliższym czasie wystąpi Andrzej Piaseczny:

 • 22 października 2017 / Poznań / Sala Ziemi
 • 9 listopada 2017 / Kielce / Kieleckie Centrum Kultury
 • 15 listopada 2017 / Białystok / Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki
 • 19 listopada 2017 / Gdynia / Gdynia Arena
 • 1 grudnia 2017 / Zielona Góra / CRS
 • 4 grudnia 2017 / Łódź / Klub Wytwórnia
 • 9 grudnia 2017 / Zabrze / Dom Muzyki i Tańca
 • 10 grudnia 2017 / Wrocław / Narodowe Forum Muzyki
 • 12 grudnia 2017 / Kraków / ICE Kraków Congress Centre
 • 16 grudnia 2017 / Warszawa / COS Torwar

Zajrzyj po więcej:

Andrzej Piaseczny na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.