Nowy singiel grupy Video!

„Alay” jest trzecim klipem z trzeciej płyty zespołu VIDEO zatytułowanej „Doskonale wszystko jedno” (2015). Łącznie z piosenkami „Wszystko Jedno” i „Ktoś Nowy” to kontynuacja swoistej muzycznej trylogii tej grupy. Reżyserem teledysku po raz kolejny został Tomek Bulenda, odpowiedzialny za dwa poprzednie videoklipy zespołu VIDEO, cieszące się ogromną popularnością – liczoną w milionach wyświetleń. Autorem słów do piosenki jest Wojtek Łuszczykiewicz, muzykę zaś napisał Marek Kisieliński. Moim zdaniem kawałek jest kapitalny, ale u nich to normalka!


Klip możecie obejrzeć poniżej:


A co o tym kawałku powiedział lider zespołu Wojtek Łuszczykiewicz ?

Swoboda twórcza, posługiwanie się nonsensem i abstrakcją od zawsze były jednym z filarów naszej przygody z muzyką. Dlatego, kręcąc teledysk do utworu „Alay”, postanowiliśmy intuicyjnie podążyć ścieżką wydeptaną uprzednio przez dadaistów. Mówiąc wprost: mamy klip, ale Wam go nie pokażemy 🙂 Zobaczcie czego nie zobaczycie.

 A gdyby ktoś zastanawiał się, co znaczy ten kolaż obrazów – odpowiadamy parafrazując słynne zdanie: „Nie znaczy nic, nie pragnie nic znaczyć i został przyjęty właśnie z powodu owej nicości”. Ale lubimy też kłamać, zatem nie wierzcie nam na słowo! Możemy jeszcze tylko dodać, że tego dnia bawiliśmy się świetnie. Czego i Wam również, jak zawsze, życzymy. Dada!

P.S. Teledysk zawiera również oczywiste lokowanie produktu. Jesteśmy zdania, że najlepiej bawi się za cudze pieniądze i nie boimy się tego zdania opublikować 😉


Zespół VIDEO zadebiutował w 2008 roku za sprawą wydanego albumu ”Video Gra”. To z tej płyty pochodzą takie hity jak: „Bella”, „Soft” i „Idę na plażę”. W skład zespołu wchodzą: Wojciech Łuszczykiewicz, Daniel „Daniel Love” Tyszkiewicz, Marek „Kisiel” Kisieliński,  Bartek „Budyń” Szymański, Piotr Kowalewski oraz  Paweł Stępień. Muzyka, którą prezentują to tzw. „soft rock”.

Na początku 2009 roku z formacji odszedł jeden z jej założycieli – Tomasz Lubert.
Grupa ma też na koncie sporo sukcesów jak np. pierwsze miejsce piosenki „Papieros” w prestiżowym zestawieniu Polish Video Chart w 2011 roku, a także pierwsza nagroda w kategorii Zespół Roku na gali Eska Music Awards.

Z kolei utwór „Fantastyczny lot” z 2011 roku zapowiadał ich kolejną płytę zatytułowaną dosyć przewrotnie „Nie obchodzi nas rock”. Inne przeboje z tej płyty to: „Papieros” i „Szminki róż”.

Moim zdaniem zespół ma kilka świetnych piosenek z grona tych „mniej znanych”, które warto poznać.

Autor: Łukasz Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *