Nowy teledysk od Michała Rudasia – ,,Kołysanka dla Wojownika”


MichaRudasKołysanka dla wojownika
to utwór pochodzący z najnowszego minialbumu Michała Rudasia pt. Wieloryby i syreny. Piosenkę zobrazował teledysk powstały według pomysłu samego wokalisty, zrealizowany przez Grupę Tadam. Za jego reżyserię odpowiada Olga Czyżykiewicz. Autorem zdjęć do teledysku jest Adam Romanowski. Montaż z kolei to dzieło Pawła Petryny. Teledysk został sfinansowany przez fanów ze środków zebranych w ramach akcji crowdfundingowej na portalu „Polak potrafi”.

W teledysku do piosenki Kołysanka dla wojownika występują wokalista Michał i gitarzysta Łukasz Chyliński – autorzy muzyki do tego utworu. Piosenka skierowana jest do współczesnego człowieka, który codziennie w pogoni za własnymi marzeniami stacza różne bitwy. Więcej o przesłaniu mówi wokalista i autor tekstu Michał Rudaś:


„Zdarza się czasem, że wojownik przegrywa walkę, ale czy zawsze po upadku musi poderwać się z kolan, otrzepać i walczyć dalej? Chciałbym, by Kołysanka dla wojownika uczyła nas wszystkich przyjmować porażki i przekonywała do tego, że człowiek nie musi walczyć nieustająco, ale ma prawo upaść, a czasem odpuścić. Mam nadzieję, że ten utwór przyniesie ukojenie i będzie idealną kołysanką dla wszystkich współczesnych wojowników – ludzi ambitnych i pracowitych, którzy mają odwagę walczyć o swoje marzenia.”Michał Rudaś – wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym – zarówno studyjnym, jak i scenicznym. Nagrał dotychczas 2 solowe płyty, tj. Shuruvath (2009) oraz Changing (2013) – obie głęboko inspirowane muzyką indyjską. Laureat nagrody jury w koncercie “Trendy” na Festiwalu Sopot TOPtrendy w 2009 roku. Nominowany był też za swój debiutancki album do Fryderyka (2010 rok) i nagrody w plebiscycie “SuperJedynki” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2010 rok). Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami: Adamem Sztabą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpielem­Bułecką, Piotrem Cugowskim, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim, Kapelą ze Wsi Warszawa i innymi.


Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *