[PREMIERA] OIA IGBOAKA – ,,Graj ludu na dudach” [zobacz]

Ta premiera mocno związana jest z #CzarnymProtestem, a to za sprawą debiutującej wokalistki pod pseudonimem OIA IGBOAKA, która właśnie dziś pokazuję światu swój premierowy singiel z nadchodzącej płyty „Wyspa” (14.11.2016).
oia

„Graj ludu na dudach, bo nad Wisłą cuda. Najwyższa wyrocznia – toruńska rozgłośnia” – te słowa rozpoczynają premierowy singiel artystki, który jak sama przyznaje jest obserwacją polskiej polityki z perspektywy bycia poza – na wyspie.

W teledysku autorstwa Doroty Tylki z krakowskiej ASP widać cały przekrój postaci rodem z „Encyklopedii o Polsce„: hipster, biskup, zmęczony 60-latek, imprezowicz, a na samym końcu – OIA IGBOAKA. Tekst piosenki o powtarzającej się konstrukcji nawołuje do wspólnego skandowania.

Wyraziste teksty pełne ironii, muzycznie zaaranżowane w klimat popowo-soulowy z delikatną elektroniką. Taka będzie debiutancka płyta „Wyspa” wokalistki, zapowiedziana na 14 listopada 2016 (dostępna na ITunes od 2 listopada). OIA IGBOAKA w dosadny i przewrotny sposób rozprawia się z trudnymi tematami, sytuacją społeczną, realiami współczesności i kondycją człowieka.

Moja muzyka to spojrzenie z dystansu na to, z czego wyrosłam. Spoglądam z miejsca, gdzie nie wszystko jest oczywiste, a życie w gąszczu kultur poddaje w wątpliwość wyuczone wzorce i uczy wytrwałości. Stawiam na teksty i szczerość oraz na przerost treści nad formą. Płyta porusza aktualne tematy: współczesne społeczeństwo z kobiecej perspektywy, podróże, emigracja, życie w multikulturowym społeczeństwie, życie według własnych zasad, tolerancja, sytuacja polityczna w Polsce, dom, randki, depresja i strata – mówi artystka, na co dzień mieszkająca w Wielkiej Brytanii.

 


OIA IGBOAKA to niezwykle utalentowana artystka. Pochodząca z Krakowa wokalistka, jest autorką wszystkich tekstów i kompozycji na swojej debiutanckiej płycie „Wyspa”. Z wykształcenia psycholożka, obecnie studiuje w The Institute of Contemporary Music Performance w Londynie.


Zajrzyj tu:

OIA IGBOAKA: https://www.facebook.com/oiaartist 


Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad płytą OIA – „Wyspa” Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.