Ostatnie pożegnanie – „Ostatni koncert w mieście” Kazika Na Żywo już w sprzedaży !

Jakiś czas temu członkowie zespołu Kazik Na Żywo ogłosili dość smutną wiadomość, a mianowicie zakończenie działalności po prawie 25 latach wspólnego grania. Na osłodę swoim fanom sprawili prezent w postaci pożegnalnej trasy koncertowej. Jeśli nie udało się Wam zobaczyć ich ostatni raz „Na Żywo”, możecie posłuchać i pooglądać jak wyglądało ich „ostatnie pożegnanie” na wydanym właśnie DVD i CD.

kaizk koncert
Ostatni koncert w mieście. KNŻ

Koncertowe wydawnictwa „Ostatni koncert w mieście” ukazały się w sprzedaży 20 maja nakładem SP Records w postaci CD i DVD.  Materiał, który znalazł się na albumach zarejestrowany został w klubie Wytwórnia w Łodzi oraz warszawskiej Stodole.

Teaser wydawnictwa możecie zobaczyć tutaj: [embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=RNWRTm8GYNg[/embedyt]

Kazik Staszewski tak wspomina KNŻ:
„To była od początku praca nad taką czystą i żywą materią muzyki! (…) Stworzyliśmy niezwykle interesującą propozycję koncertową, zwłaszcza kiedy Robert (Robert „Litza” Friedrich – lider Luxtorpedy – przyp. red.) doszedł do składu. Udało się nam chyba jako pierwszym w tym kraju, połączyć ognień z wodą, czyli takie rejony muzyczne które wydawały się nie do pogodzenia”.

KNŻ to obok Kazika, Robert „Litza” Friedrich (Luxtorpeda, Acid Drinkers)- gitara, Tomasz Goehs (Kult) – perkusja, Adam „Burza” Burzyński-gitara, Michał „Kwiatek” Kwiatkowski -bas.

Przypominamy również singiel promujący całe wydawnictwo – piosenkę „Legenda ludowa”:

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=YbS-2dwLHhs[/embedyt]

Ewa Bielecka

Zainteresowania: biologia, fotografia, muzyka, handicrafting

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *