Pathfinder i teledysk do singla „Fifth Element” z nowym wokalistą

W miniony czwartek, tj. 5 października br., w Internecie ukazał się teledysk do utworu „Fifth Element”. Jest to równocześnie wielki powrót symfoniczno-power-metalowego zespołu Pathfinder. Po dwuletniej przerwie grupa ponownie wchodzi do gry, uzbrojona w nowego zawodnika, jakim jest wokalista Primal Alley.


Pathfinder to symfoniczno-power-metalowa formacja powstała w 2006 roku z inicjatywy Arkadiusza E. Ruth – basisty i kompozytora. Głównym założeniem utworzenia grupy było od początku połączenie muzyki kinowej, muzyki klasycznej i szerokiego zakresu metalu. Do tej pory Pathfinder wydał dwa pełne albumy, współpracował i koncertował z takimi znanymi wykonawcami, jak Paul Di’Anno z Iron Maiden, Power Quest czy Labyrinth. Głównymi tematami liryki zespołu jest epickie fantasy, a jego styl muzyczny został opisany jako składający się z „wymiatania instrumentów klawiszowych, chwytliwych riffów, oślepiających solówek gitarowych, szalonych rytmów oraz mieszanki wokali rockowych i operowych”.


 

 


W skład Pathfinder wchodzą: Primal Alley (wokal), Karol Mania (gitara), Gunsen (gitara), Arkadiusz E. Ruth (bass), Bartosz Ogrodowicz (keyboard) i Kacper Stachowiak (perkusja).


Zajrzyj po więcej:
Pathfinder na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.