Premiera płyty duetu XXANAXX!

fotoW maju mijają dwa lata od premiery „Triangles“, debiutanckiego albumu duetu XXANAXX. W tym czasie zespół, tworzony przez wokalistkę Klaudię Szafrańską i producenta Michäła Wu stał się jedną z czołowych grup na polskiej scenie alternatywnego elektronicznego popu. Dzięki świetnie przyjętemu debiutowi oraz popularności pochodzących z niego przebojowych singli „Stay“ i „Story“ XXANAXX zagrał dziesiątki, nierzadko wyprzedanych, koncertów w najważniejszych klubach w Polsce, wystąpił na większości liczących się letnich festiwali i zdobył liczne wyróżnienia w plebiscytach czytelników lubianych portali muzycznych, w tym nagrodę dla zespołu roku wg Muno.pl.

Kiedy w grudniu ubiegłego roku Klaudia i Michał zagrali ostatni koncert w ramach trasy promującej „Triangles“, od razu ruszyli do pracy nad płytą numer dwa. Efektem jest album zatytułowany „FWRD“.

To album inny niż „Triangles“ – mówi kompozytor i producent nagrań XXANAXXU, Michäł Wu – Jest na nim mniej synthpopu, więcej popu. Po prostu popu.

XXANAXX od początku balansował między muzyką alternatywną a tą bardziej przystępną, popową właśnie. Członkowie duetu przyznają, że na „FWRD“ przechylają szalę w tę drugą, bardziej przystępną stronę. Do tanecznej klubowej elektroniki znanej już z ich dotychczasowych dokonań tym razem dodają inspiracje muzyką soul, R&B i hip-hopem, gatunkami tak bardzo lubianymi przez Klaudię i Michała. Słychać to szczególnie w wybranym na pierwszy oficjalny singiel numerze „Nie znajdziesz mnie“, w którym gościnnie rapuje Ten Typ Mes!

To właśnie polskojęzyczny repertuar jest największym zaskoczeniem, jakie przynosi „FWRD“. Klaudia Szafrańska wprawdzie śpiewała już po polsku, występując gościnnie na płytach Rasmentalismu i Małych Miast, ale w twórczości XXANAXXU język polski pojawia się po raz pierwszy – i to w aż czterech piosenkach.
Poza singlowym „Nie znajdziesz mnie feat. Ten Typ Mes“ ojczysty język słychać także w kawałkach „Pod paznokciami“, „Lekcja upadania“
i „Kup mi“.

Zanim w październiku XXANAXX wyruszy na trasę koncertową promującą „FWRD“ w czołowych klubach w całej Polsce, okazję, aby sprawdzić ten materiał na żywo fani zespołu bedą mieli na kilku ważnych letnich festiwalowych wydarzeniach, w tym na Orange Warsaw Festival, Open’erze i na Audioriver.

Album FWRD zapowiedział singel NIE ZNAJDZIESZ MNIE feat. TEN TYP MES:

                                                 


Zajrzyj po więcej!

https://www.facebook.com/xxanaxxmusic/


Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *