Premiera płyty „Dwie dekady” Mietalla Walusia

Właśnie dziś, tj. 30 listopada, nakładem Kubica Productions ukazał się solowy, dwupłytowy album Mietalla Walusia, zatytułowany „Dwie dekady”. Premierze podwójnego krążka towarzyszy także premiera klipu do singla „Potrzebuję rewolucji” nagranego w słynnym Abbey Road w Londynie.


Najnowszy krążek Mietalla Walusia „Dwie dekady” został wydany w formie Box CD oraz podwójnej płyty winylowej uzupełnionych o singiel „Potrzebuję rewolucji” na 7-calowym winylu. – „Dwie dekady” to dla mnie bardzo ważny album – zdradza Mietall. – Podsumowanie dwudziestu lat artystycznej aktywności w bardzo wielu projektach oraz zapowiedź nowej drogi. Dlatego zależało mi na tym, by jego wydanie było szczególne – dodaje.


Przypomnijmy, że singiel „Potrzebuję rewolucji” zrealizowano w kultowym Abbey Road w Londynie. Za kilka tygodni światło dzienne ujrzy specjalny dokument dotyczący tej niezwykłej sesji.Tak Mietall mówi o samym singlu i klipie: Kiedy człowiek nie spełnia swoich marzeń i jest nieszczęśliwy, powtarza sobie ciągle w nerwach: zmienię, na przykład pracę, partnera, toksyczne otoczenie, fałszywych przyjaciół itd. Jeśli to wszystko kończy się na mówieniu sobie tego przed lustrem, zamyka się w swojej klatce, w której jest coraz mniej tlenu. Każdy z nas co jakiś czas potrzebuje rewolucji, ale nie możemy się tego bać. Jeśli w Twoim życiu jest coś, co powoduje, że to właśnie Ty jesteś nieszczęśliwy, to nie obwiniaj innych za to! To jest twoje pieprzone życie i Ty masz wszytko zrobić, by nie żałować tego, że mogłeś coś zrobić, ale zdygaleś. Żyj tak, by nie krzywdzić przy tym innych, ale być spełnionym. Bohater mojego teledysku z tej klatki nie wychodzi, bo cały czas się boi. Co Ty zrobisz, jeśli znajdziesz się w takiej klatce? Tylko Ty masz klucz, by ją otworzyć.


Album „Dwie dekady”, oprócz dwóch premierowych utworów, zawiera dziewiętnaście wybranych przez Mietalla piosenek, stworzonych w ciągu minionych dwudziestu lat swojej muzycznej aktywności pod szyldami różnych zespołów. Wszystkie zostały na nowo zaaranżowane oraz nagrane.


„Dwie dekady” – tracklista:

CD A
1. Potrzebuję Rewolucji
2. Dziewczyny nie palcie marihuany
3. Zrobię wszystko tak jak chcę
4. Ty i JA
5. Znikam
6. Alone
7. Mam to co chciałem
8. Amsterdam
9. Nigdy nie chciałem twoim kumplem być
10. Za ekranem odwagi
11. Jutro
CD B
1. Król – szczur
2. Chłopiec z Plasteliny
3. Dlaczego źle mi życzysz
4. Kałasz
5. Księżycowa podróż
6. Zazdrość
7. Dla taty
8. Albinos
9. Złoty strzał


Zajrzyj po więcej:
Mietall Waluś na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.