Premiera płyty zespołu Niskie Ciśnienie!

niskieLeniwe letnie popołudnie, hamak na balkonie, zapach piwonii i waty cukrowej. W tle delikatne dźwięki gitary, przyjemny aksamitny kobiecy głos i piękne opowieści o życiu. Opowieści o każdym z nas. Niskie Ciśnienie – warszawski projekt muzyczny – właśnie wydaje swoją pierwszą autorską płytę.

Niskie Ciśnienie to troje przyjaciół z Warszawy: muzycy Alicja Peszkowska i Michał Przerwa-Tetmajer oraz tekściarka Aleksandra Janus. Ala i Michał znają się niemal od zawsze, czasem nawet żartują, że od pokoleń: Nasi dziadkowie wspólnie odprowadzali tatę Ali i mamę Michała do jednego z warszawskich przedszkoli. Dziadkowie byli przyjaciółmi, rodzice również, w końcu i my się zaprzyjaźniliśmy, mówi Michał.

Od początku tym, co ich łączyło była muzyka. Ala śpiewała od dziecka. Najpierw w telewizyjnym Domowym Przedszkolu, chórach, potem w warszawskim Domu Kultury Dorożkarnia. Michał, w dzieciństwie zainteresowany głównie matematyką, w liceum zdecydował się dokonać rewolucyjnej zmiany w swoim życiu i zostać muzykiem jazzowym. Po latach zdecydowali się na wspólny projekt muzyczny, do którego zaprosili Olę Janus. Tak powstało Niskie Ciśnienie – zespół, którego znakiem rozpoznawczym są piękne mądre teksty, czerpiące garściami z tradycji polskiej piosenki oraz muzyka, nawiązująca do amerykańskiego folku, bluesa i ragtime’u, która pozwala wyciszyć emocje i oderwać się od codziennych spraw. Jeśli dodać do tego doświadczenie muzyczne Michała (od wielu lat koncertującego na całym świecie w ramach m.in. Jazzpospolitej), ciepło głosu Alicji i wrażliwość literacką Oli, powstaje zupełnie nowa jakość na polskim rynku muzycznym.

PREMIERA PŁYTY

Niskie Ciśnienie wydaje właśnie swoją pierwszą autorską płytę, „Dla domu i ogrodu” – zbiór 11 kompozycji o życiu, o prostych, choć czasem skomplikowanych emocjach, o tym wszystkim, z czym na co co dzień musi się mierzyć każdy z nas. Pieniądze na wydanie płyty zostały zebrane przy pomocy internetowej platformy crowdfundingowej: – Od dawna marzyliśmy o wydaniu czegoś razem. Na naszych prawach, od początku do końca. Wzięliśmy więc sprawy w swoje ręce, skrzyknęliśmy przyjaciół, dołączyli też do nas zupełnie obcy ludzie, którym spodobało się to, co robimy, tłumaczy Alicja.

Premiera płyty odbędzie się podczas koncertu plenerowego 12 czerwca o godz. 16:00 w Gruncie i Wodzie, nowej ekologicznej klubokawiarni nad Wisłą, przy Bulwarze Flotylii Wiślanej (na wysokości ul. Wilanowskiej).

Wstęp wolny.

W regularnej sprzedaży płyta będzie dostępna od 6 czerwca, m.in. w dobrych sklepach muzycznych, sieci salonów EMPIK a także we wszystkich sklepach internetowych i portalach streamingowych.


Wybranych kompozycji można posłuchać na platformie Sound Cloud: https://soundcloud.com/niskie-ci-nienie oraz w kanale YouTube: https://goo.gl/IBxuZW

Więcej informacji:
http://Facebook.com/niskieciśnienie


 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *